Очільник ПЦУ висловився про легалізацію конопель та святкування Різдва разом з Європою

Очільник ПЦУ висловився про легалізацію конопель та святкування Різдва разом з Європою

Православна Церква України не стоїть осторонь процесів та змін в суспільстві. Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній днями висловив офіційну позицію церкви по двох гострих питаннях, які нині гаряче дискутуються українцями.

Автор: Валентин Фіголь.

Легалізація канабісу в Україні можлива лише у випадку вживання його у медичних цілях, на користь здоров’ю людини. Про це очільник ПЦУ сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Якщо це буде вживатися суто у корисних, в медичних цілях і не буде зловживання як наркотику. Бо, зустрічаючись навіть з прем’єр-міністром, і з президентом України, ми наголошували, що якщо це буде дозволено, щоб воно не привело до пагубних наслідків, щоб під виглядом дозволу медичного це в майбутньому не дало можливості для того, щоб наркоманія процвітала в українській державі», – сказав митрополит Епіфаній.

Дискусії навколо легалізації конопель в Україні точаться не перший рік. Недавнє рішення ООН вилучити коноплі з переліку небезпечних наркотиків активізувало рух прихильників «легалайзу».

Ще одна тема, яка не лишила байдужим предстоятеля ПЦУ – дискусія навколо того, коли святкувати Різдво.

7 січня українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем (так званим «старим стилем»). Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також і більшість православних церков світу святкуватимуть Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським. В Україні з 2017 року 25 грудня є офіційним вихідним днем.

Сьогодні в Україні точаться суперечки навколо дати святкування: обговорюється теза, що відзначати день народження Ісуса Христа 7 січня – це занадто «по-московськи» для українців.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе після того, коли до такого рішення «дозріє» Церква та віряни.

«Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол… Ми не можемо говорити про два Різдва. Коли Церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення», – сказав митрополит Епіфаній.

За його словами, цей рух повинен відбуватися «з низів».

На уточнення, коли ж саме може відбутися цей перехід, через 5, 10 чи 20 років, предстоятель ПЦУ відповів, що зараз важко спрогнозувати.

«Потрібно займатися просвітницькою роботою. Бо ми бачимо, що в інших помісних православних церквах, наприклад, Елладська церква, Румунська церква, які свого часу перейшли на новий календар, все ж таки у них є певне розділення – залишилися ті, яких називають «старостильниками», тобто вони святкують за старим стилем. Ми не маємо права допустити розділення», – сказав митрополит Епіфаній.