У Кам’янському виділили мільйони гривень на підтримку учасників АТО

Депутати Кам’янського затвердили Комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на 2021–2023 роки.

Основними напрямами програми стали соціальне забезпечення, пільгове медичне обслуговування, сприяння у працевлаштуванні та зайнятості, забезпечення соціальними гарантіями, сприяння участі демобілізованих учасників АТО/ООС у громадському житті, організація патріотичного виховання дітей та молоді тощо.

Зокрема, заходами Програми передбачено забезпечення бійців санаторно-курортним лікуванням та послугами психологічної реабілітації; безоплатне оздоровлення та відпочинок дітей учасників бойових дій; надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО (демобілізованим військовослужбовцям – 5 тисяч гривень, а в разі поранення – до 8 тисяч гривень; бійцям, які перебувають у службових відрядженнях в районах проведення АТО – 500 грн).

Одним з напрямів реалізації Програми є медичне обслуговування. За кошти міського бюджету учасникам АТО передбачається надання стаціонарної медичної та стоматологічної допомоги, пільгового забезпечення медикаментами, безкоштовного зубопротезування.

Також у рамках Програми учасникам АТО заплановано виділяти грошову допомогу на проведення поточного ремонту житла, надавати їм одноразову адресну допомогу у розмірі 1200 гривень для оформлення документів на земельні ділянки та забезпечувати першочергове відведення землі для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва.

Усього на заходи Програми, розрахованої на три роки, заплановано виділити 20 млн 847,7 тис. грн.

Як повідомили в департаменті соціальної політики міської ради станом на 23 грудня на обліку в управліннях соціального захисту населення перебуває 1714 ветеранів війни, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, з них 59 інвалідів війни та 1652 учасника бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО. Також на обліку перебувають 84 члени сімей загиблих учасників АТО.