Здоров’я – це свобода, нагадують прихильники ЗСЖ в Кам’янському

Здоров’я – це свобода, нагадують прихильники ЗСЖ в Кам’янському

Про роль здорового способу життя нагадують лікарі та тренери Кам’янського в Міжнародний день здоров’я, який відзначається 7 квітня.

Автор: Валентин Фіголь.

Здоров’я – інструмент, а не проблема

Здоров’я – це не лише відсутність хвороб або фізичних дефектів, а стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя. Так визначається термін «здоров’я» в Статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«Найбільше щастя в житті – здоров’я! Безперечно, без здоров’я не може бути щастя», – зауважив начальник управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради Віталій Мандзюк.

Здоров’я, розповів В. Мандзюк, залежить від багатьох чинників. Більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% – соціальними і природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Здоровий спосіб життя, на думку лікарів, означає розумне використання свого життєвого потенціалу.

«Зрозуміло, людина намагається жити щасливою! Щоб не хворіти, займатись улюбленою справою, проводити час з близькими та рідними, тощо. Тобто вже десь на інтуїтивному рівні кожен розуміє поняття здорового способу життя, – наголосив лікар Мандзюк. – Турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, турбота про своє здоров’я повинна бути способом життя».

Зазвичай, людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли виникає якась хвороба чи нездужання.

Про те, щоб якомога менше було проблем з самопочуттям у жителів нашого міста, дбають 630 лікарів (з них 86 лікарів загальної практики/сімейної медицини) та 1329 середніх медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах Кам’янського, нагадав начальник міськуправління охорони здоров’я Кам’янського.

Прогулянка по-скандинавськи

«Здоров’я – це коли бажання твого організму відповідають його можливостям. Здоров’я – це свобода, можливість легко рухатись… – переконана Наталія Карамишева, тренер зі скандинавської ходи. – Здорова людина йде легкою ходою, вільно посміхаючись».

Скандинавська хода – відносно новий спосіб оздоровчої руханки, який тільки торік став офіційно видом спорту в Україні.

Здоров'я – це свобода, нагадують прихильники ЗСЖ в Кам'янському - ФОТОВ Кам’янському люди займаються скандинавською ходою вже досить професійно: здобувають призи на змаганнях, проводять групові тренування та майстер-класи. Такий майстер-клас в режимі онлайн-конференції влаштували 7 квітня співробітники центральної міської бібліотеки та адепти цього виду спорту.

 

«Навіщо бібліотеці проекти про здоров’я? Бібліотека має задавати вектор пошуку, ми економимо людям час на пошуки потрібних їм знань!» – прокоментувала участь в цьому заході бібліотекар Тетяна Герасюта.

Скандинавська хода – вид фізкультури, який підходить будь кому, переконана тренер Н. Карамишева. Тут нема протипоказань ні за віком, ні за станом здоров’я. Просто взяв палиці, схожі на лижні – і пішов, відштовхуючись від землі на кожному кроці. Так руки допомагають ногам переносити вагу тіла. Такий спосіб рухатись дозволяє задіяти при ходінні м’язи верхньої частини тіла та рук. Одночасно зменшується навантаження на хребет та м’язи спини – вага тулуба частково розподілена на руки та палиці.

Здоров'я – це свобода, нагадують прихильники ЗСЖ в Кам'янському - ФОТОЦі особливості скандинавської ходи цінні для людей з ослабленою мускулатурою та ураженими суглобами, хворою спиною тощо.

Людина, гуляючи, сама визначає рівень навантаження – ось в чому оздоровчий ефект скандинавської ходи, акцентувала тренер Карамишева.

Пані Наталія, до речі, є першим в Україні інструктором з різновиду скандинавської ходи, в якому навантаження на руки та плечі збільшується за допомогою спеціальних палиць-еспандерів. Цей різновид – якраз для людей, яким треба побільше навантаження.

Кам’янчани потроху звикають до людей, які ходять з палицями, зазначила тренер. Хоча спочатку реагували по-різному: і глузували, і чіплялись з дурницями… А от від собак жодних турбот, акцентувала пані Наталія: «Ті, хто за здоровий спосіб життя, з тваринами нормально співіснують. Ми їм не заважаємо – вони нам не заважають».