Конкурс дитячих Мамаїв розпочався в Кам’янському

Конкурс дитячих Мамаїв розпочався в Кам’янському

Музей історії Кам’янського розпочав прийом Мамаїв – робіт на дитячий художній конкурс «Козак Мамай та його пісня».

Автор: Валентин Фіголь.

Традиційний етнокультурний фестиваль «Мамай-фест» щороку проводиться в нашому місті, починаючи з 2008 року. І щоразу в програмі фестивалю є конкурс дитячих художніх робіт на тему «Козак Мамай та його пісня».

Конкурс дитячих Мамаїв розпочався в Кам’янському - ФОТО«Основна ідея конкурсу – формування інтересу до історії запорозького козацтва серед дитячих аудиторій різного віку (від 5 до 17 років), популяризація дитячої художньої творчості», – прокоментувала конкурс Наталія Буланова, директор музею історії Кам’янського.

Конкурс з роками лише набирає популярності. Якщо в 2008 році діти надіслали лише біля 80 робіт, то в 2015 їх було вже 137, а в 2020-му – 234 художніх твори.

В минулому році виставка проходила за підтримки Українського культурного фонду, який надав подарунки юним учасникам.

Конкурс «Козак Мамай та його пісня» покликаний розбудити історичну пам’ять юних кам’янчан, нагадати, що ми – козачого роду. Так визначав місію конкурсу художник Олександр Чегорка.

Конкурс дитячих Мамаїв розпочався в Кам’янському - ФОТО

Ідеологи «Мамай-фесту» пильно підкреслювали, що легендарний козак Мамай – символ волелюбного та непередбачуваного українського характеру. Мамай – воїн та гульвіса, чаклун і поборник православних традицій одночасно, акцентував в 2008 році один з засновників «Мамай-фесту», міський голова Дніпродзержинська Ярослав Корчевський.

Тому дитячі Мамаї завжди вражають несподіваним розкриттям образу. Козак Мамай в дитячій уяві може бути ким завгодно – хоч перевертнем. А його піснею наповнений цілий світ…

Конкурс дитячих Мамаїв розпочався в Кам’янському - ФОТО

Фестиваль раніше проводили на початку літа. Але  вже другий рік поспіль «Мамай-фест» переноситься на кінець літа. Відбір конкурсних творів починається заздалегідь.

«Кілька робіт вже принесли…» – зауважила Н. Буланова.

Роботи можна просто приносити до музею на проспект Свободи, 39, або надсилати на цю адресу.