Безробітні українці зможуть отримати фінансову допомогу від держави для власного бізнесу

Безробітні українці зможуть отримати фінансову допомогу від держави для власного бізнесу

Така ініціатива від держави для малозабезпечених безробітних українців стане доступною вже з 1 січня 2022 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

На реалізацію цієї програми у держбюджеті на наступний рік передбачили близько 100 мільйонів гривень. Допомога безробітним буде надаватися у рамках програми «Рука допомоги».

Важливо зазначити, що безвідсоткова фінансова допомога у розмірі до 15 «мінімалок» (на початок 2022 року вона складе 97 500 грн) зможе використовуватися лише на оплату рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання та матеріалів. Через 3 роки підприємець має повернути надану йому допомогу.

У відомстві підкреслили, що вагома перевага цієї програми полягає в тому, що сума, яку мають повернути підприємці, зменшується на розмір податків, які будуть сплачені протягом 3-х років та ЄСВ. А якщо підприємець ще влаштує двох осіб за направленням центру зайнятості, то повертати допомогу державі буде не потрібно.

Що потрібно, аби отримати допомогу від держави:

  • Майбутньому підприємцю потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання, надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та надати бізнес-план майбутньої справи.
  • Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.
  • Зазначимо, що пілотний проект відповідної програми був реалізований у 2016-2019 роках у Львівській, Полтавській, Харківській областях та трьох територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей за підтримки Світового банку.