Відтворення трудового потенціалу Дніпропетровщини в умовах воєнного стану

Відтворення трудового потенціалу Дніпропетровщини в умовах воєнного стану

Вебінар на тему відновлення трудового потенціалу Дніпропетровщини у воєнних умовах провели фахівці Дніпропетровського обласного центру зайнятості та Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини.

Автор: Валентин Фіголь.

Темою онлайн-засідання 14 квітня стало збереження та поповнення трудових ресурсів України в умовах воєнного стану.

Руйнування або переміщення підприємств в інші регіони, масова міграція, призов працівників підприємств до лав ЗСУ – ці та інші фактори зумовлюють необхідність прискорення процесу підготовки робітничих кадрів для потреб працюючих підприємств.

З початку введення в Україні воєнного стану у Дніпропетровській області статус безробітного отримали 5,1 тис. осіб. За допомогою служби зайнятості працевлаштовані майже 4,1 тис. осіб. Кількість вакансій, заявлених роботодавцями регіону до служби зайнятості, скоротилась на 30% у порівнянні з минулим роком. При цьому їх структура залишається практично без змін – 60% вакансій за робітничими професіями.

Служба зайнятості продовжує організовувати професійне навчання безробітних, у тому числі і громадян з числа внутрішньо переміщених осіб. За час дії воєнного стану на навчання було направлено 314 безробітних. Навчальний процес проводиться за дистанційною або очно-дистанційною формами. До того ж, у стислі терміни, безробітні мають можливість підвищити свою кваліфікацію та отримати часткові компетенції.

Наприкінці учасники вебінару зазначили, що прискорення процесу підготовки кадрів для підприємств регіону є актуальним. Цього можливо досягти за допомогою дистанційного або змішаного навчання, скорочення термінів навчання, навчання частковим професійним кваліфікаціям.