УКОЖФ не може довести, що надавала послуги мешканцям житлового будинку

Судовий процес «КП «УКОЖФ» проти мешканців бцдинку 42 по бульвару Будівельників» в Дніпровському районному суді Кам’янського тягнеться з травня 2018 року. Управляюча компанія хоче отримати гроші від мешканців будинку, але досі не показала суду доказів, що надавала цим мешканцям послуги, за які вимагає плату.

Автор: Валентин Фіголь.

Чергове засідання Дніпровського райсуду у справі відбулось 26 лютого.

Справу почала УКОЖФ: в травні минулого року компанія подала позов до мешканців будинку 42 по бульвару Будівельників, вимагаючи оплатити борг – трохи більше тисячі гривень, за нібито надані управителями послуги.

«За які саме послуги нараховано таку суму?» — задали питання споживачі. І, в свою чергу, подали зустрічний позов: визнати нарахування УКОЖФ недійсними, бо вони безпідставні. Мешканці вимагають від управителів показати акти виконаних робіт, згідно переліку послуг, що має надавати УКОЖФ – конкретно по будинку 42 по бульвару Будівельників. «Де акти по прибиранню прибудинкової території (немає документу, який би показував межі цієї прибудинкової території)? Де графік оглядів технічного стану будинку з вказанням – хто, коли і що саме оглядав, результати огляду? Де акти виконаних робіт з поточного ремонту, обслуговування внутрішньобудинкових комунікацій?.. Де якісні показники послуг, що мають надаватись?» — питає представник мешканців Любов Карпова.

За півроку судової тяганини компанія так і не надала документів, які вимагають споживачі. Представник УКОЖФ пан Липовий апелює до угод, підписаних управителями з департаментом ЖКГ Кам’янського та затвердженого міською владою переліку послуг з управління будинком. Компанія надає послуги саме з управління, а не обслуговування будинку, підкреслив представник підприємства. Хоча в Статуті КП написано саме «обслуговування житлового фонду», нагадала Л. Карпова. І плата за послуги компанії нараховується згідно затвердженого міськвиконкомом тарифу для будинків такого типу, як 42 по б. Будівельників, пояснив представник управителів.

Сам пан Липовий, за його словами, в УКОЖФ не працює, а співпрацює з компанією за угодою. Другий представник УКОЖФ в суд так і не з’явився. Взагалі, за більш ніж півроку ніхто з керівників чи бодай юристів компанії до суду не прийшли – за всіх відповідав Липовий, який часто не міг надати відповіді, посилаючись на некомпетентність.

Сьогоднішнє судове засідання також нічого не вирішило: в суді досі нема документів, які б підтверджували суму, на яку претендує УКОЖФ. Наступне засідання суддя олена Лобарчук призначила на 12 березня, 9 годину.