Люди, які виїхали з Кам’янського, в травні не отримають виплат як вимушені переселенці

Люди, які виїхали з Кам’янського, в травні не отримають виплат як вимушені переселенці

Виплати для переселенців з травня почнуть скорочувати. Влада планує скоротити перелік категорій мігрантів, які мають право на матеріальну допомогу, повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі національного телемарафону.

Автор: Валентин Фіголь.

Виплати отримуватимуть тільки внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають в зоні бойових дій і повернутися додому вони не можуть, розповіла М. Лазебна. А також ті, у кого пошкоджено майно.

Люди, які виїхали з Кам’янського, в травні не отримають виплат як вимушені переселенці - ФОТО

«Зараз є багато людей, які повертаються додому в безпечні місця. Таким людям виплати будуть  припинятися», – зауважила посадовець. Виплати таким переселенцям можуть припинити вже в травні.

Нагадаємо, реєстрація внутрішньо переміщених осіб розпочалася 13 березня 2022 року і триває досі. Всі, хто змушений був виїхати через воєнні дії, має право на щомісячну допомогу в розмірі 2 тисяч гривень на дорослого і 3 тисячі гривень на дитину.

Після отримання статусу внутрішньо переміщеної особи українці мають право подати заявку на оформлення грошової допомоги, а також на продовження виплат.

Подати заявку можна за допомогою порталу “Дія”.