Уряд України підтримав легалізацію медпрепаратів з конопель

Уряд України підтримав легалізацію медпрепаратів з конопель

Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт, який передбачає легалізацію медичних препаратів з конопель.

Автор: Валентин Фіголь.

КМУ підтримав законопроєкт, що регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

У такий спосіб МОЗ підготувало законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва.

«Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількості людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати», – прокоментував подію Віктор Ляшко, очільник МОЗУ.

Законопроєкт розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зауважують лікарі.

Медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування. Він полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, зокрема:

  • Посттравматичних стресових розладів, зокрема таких, що отримані внаслідок воєнних дій.
  • Неврологічних захворювань. За попередніми висновками, медичний канабіс може мати позитивний вплив на лікування хвороби Альцгеймера, хвороби Гантінгтона і синдрому Туретта.
  • Захворювань травного тракту.
  • Хронічного болю невропатичного походження.
  • Препарати на основі канабісу застосовуються у паліативній допомозі для полегшення комплексу симптомів у онкохворих.

Препарати з конопель, на переконання міністра, не складатимуть конкуренції наркотичним засобам, обіг яких є незаконним. Медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії.

«Комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою нівелювати цінність його як лікарського засобу та дискредитувати саму ідею його використання в медичних цілях», – заявив пан Ляшко.

Нагадаємо, що спроби прийняти законопроєкт про легалізацію медичних препаратів з конопель вже були торік та позаторік, але парламент їх щоразу провалював.

Тимчасом в 2020 році ООН виключила коноплі з переліку небезпечних наркотиків, обіг яких заборонено.