На Дніпропетровщині 50 жінок та 9 чоловіків перетнули позначку в 100 років

На Дніпропетровщині 50 жінок та 9 чоловіків перетнули позначку в 100 років

З понад 380 тисяч людей похилого віку, на Дніпропетровщині мешкає 59 довгожителів. З них 20 – у Дніпрі й 8 – У Кам’янському. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«На Дніпропетровщині проживають 50 жінок та 9 чоловіків, які відзначили своє 100-річчя.  Для людей такого поважного віку передбачені щомісячні стипендії», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.

Мешканці, яким 100 років і більше, є в різних районах області. Найбільше довгожителів у Дніпрі – 20 та Кам’янському – 8. Найстаршій людині регіону 107 років. Це дніпрянка Белла Гутникова.

100-річні жителі області отримують щомісячну стипендію з обласного бюджету.

Довгожителем вважається людина, яка досягла віку більше ніж 90 років, повідомляє wikideck.com. Людей, які досягли віку більше ніж 110 років називають супердовгожителями.

У світі є декілька місць, де компактно проживають багато довгожителів. Такі місця називають «блакитними зонами». Цей термін вперше з’явився на обкладинці журналу National Geographic в листопаді 2005 року в статті Дена Буеттнера «Секрети довгого життя». Буеттнер визначив п’ять географічних районів планети, де люди живуть статистично довше ніж в інших місцях:

  • Префектура Окінава (Японія);
  • Острів Сардинія (Італія);
  • Півострів Нікоя (Коста-Рика);
  • Острів Ікарія (Греція);
  • Місто Лома-Лінда (штат Каліфорнія, США (в основному серед прихильників релігійного руху адвентизму).

Верифікованим (перевіреним, підтвердженим) називається довгожитель, дата народження якого підтверджується перевіреними документами: свідоцтвом про народження, записами в церковних книгах. Верифікація фіксується такими організаціями, як Група геронтологічних досліджень (з 1990 року) та Книга рекордів Гіннеса.

Найстарішим повністю верифікованим довгожителем в історії є французька супердовгожителька Жанна Кальман (21 лютого 1875 року — 4 серпня 1997 року), яка прожила 122 роки та 164 дні.

Шкідливі звички – це лише частина секрету довголіття. Останні дослідження по всьому світу довели, що найдовше живуть ті, хто мислить позитивно, а ще читає книги, грає в шахи, любить живопис та поезію.