Яку стратегію частіше обирають українці під час війни при купівлі товарів

Яку стратегію частіше обирають українці під час війни при купівлі товарів

Найчастіше українці приймають рішення щодо купівлі продуктів та товарів, виходячи з відповідності ціни та якості (42%). Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг“.

За даними опитування, по 29% керуються тим, що регулярно купують одні і ті ж товари (стратегія регулярного споживання), або через можливість купити їх дешевше (стратегія мінімізації витрат).

Ще 20% купують тому, що покупка приносить задоволення (гедоністи), 13% – купують товари найкращої якості (перфекціоністи). Лише 4% зазначили, що купують товари імпульсивно (стратегія імпульсивного споживання), 2% – через те, що товар є новинкою (споживання новинок).

Яку стратегію частіше обирають українці при купівлі товарів - ФОТО

Результати кластерного аналізу стратегії поведінки споживачів дозволили розділити споживачів на такі групи: гедоністи (38%), раціоналісти (24%), традиціоналісти (21%) та економні (19%).

Яку стратегію частіше обирають українці при купівлі товарів - ФОТО

“Гедоністи” – обирають товари найкращої якості, купують те, що за ціною відповідає якості та приносить задоволення – переважають у категорії молоді, серед чоловіків та тих, хто працює (відповідно має вищі доходи).

“Раціоналістів”, які купують дешевше та коли є хороше співвідношення “ціна – якість”, їх більше серед представників середнього покоління, чоловіків, тих, хто працює, а також пенсіонерів.

“Традиціоналістів”, які купують одні й ті самі товари у співвідношенні “ціна – якість”, їх більше серед молоді та тих, хто працює.

“Економних”, які купують дешевше та одне і те саме – більше серед старших, жінок (їх більше серед найстаршої категорії) та безробітних і тих, хто на пенсії.

“В цілому, це хороші, адекватні стратегії розвинених суспільств з непоганими економічними показниками”, – йдеться в повідомленні.

Опитування проведене 8-9 жовтня 2022 року по всій Україні за виключенням тимчасово окупованих Росією територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Нагадаємо, за даними опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, у вересні 2022 року серед тих, хто мав роботу до війни, працюють 61%: повноцінно – 36%, віддалено або частково – 19%, знайшли нову роботу – 6%. Натомість 37% втратили роботу і не працюють.