Ціни на овочі в Кам’янському зростатимуть і надалі, прогнозують фахівці

Ціни на овочі в Кам’янському зростатимуть і надалі, прогнозують фахівці

Автор: Валентин Фіголь.

Ціни на овочі в Кам’янському, та й в цілому в Україні, зростатимуть і надалі. До зими городина може подорожчати на 10-15%, прогнозують фахівці – аграрії та торговці.

Незначне здешевлення овочів на початку осені було викликане надлишком пропозиції, але то вже закінчилось, розповідає пан Олександр, гуртовий торговець городиною з Кам’янського.

В серпні-вересні аграрії намагались продавати овочі просто з поля, щоб не витрачатись на зберігання і мінімізувати втрати від дощової погоди, додав пан Роман, аграрій-«середняк» з Кам’янського району.

Зберігання городини – дорога операція, бо потребує чималих витрат електроенергії, особливо в морозну погоду, зауважив він. Тому фермери намагатимуться компенсувати витрати на складування цінами на продукти.

Серед основних чинників, що впливають на ціну овочів цього року, добродій Олександр назвав подорожчання логістики, яка становить близько 25% собівартості продукції.

Подорожчання городини наприкінці осені та взимку прогнозує в масштабах України й Денис Марчук, заступник голови «Всеукраїнської аграрної ради» (ВАР).

«Ми побачимо подорожчання в районі 10-15% по всій овочевій групі. Це потенціал у період до грудня», – сказав експерт.

До речі, за даними Держстату, овочі в Україні коштують на 85% дорожче, ніж роком раніше.