Кам’янське оглядає себе після примх зимової погоди

На центральних автомагістралях Кам’янського поменшало дірок та побільшало колодязів зливової каналізації. Житловики констатують руйнацію житлового фонду та готують проекти капремонтів будинків. Тимчасом нові камери спостереження з’являються і на околицях міста, а пасажирський транспорт міняє маршрути.

Зима завдала місту чутливого удару, наслідки якого ще не скрізь проявилися. Але деякі симптоми вже видно неозброєним поглядом, як от підупалість топіарного ведмедя перед входом у будівлю міськради.

Їздити центральними вулицями Кам’янського стало легше: «аварійно-ямковим» ремонтом підлатали центральні проспекти Свободи та Шевченко, та міст через Дніпро. Комунальники прибирають брудні кучугури снігу з узбіччя доріг та вивозять їх під міст через Дніпро в районі старого пляжу та вулиці Тритузної.

Масштабні роботи по ремонту дорожнього покриття почнуться пізніше, після проведення департаментом ЖКГ тендерів, де визначаться виконавці робіт.

Цьогоріч Програмою соцекономрозвитку міста заплановано:

  • проведення поточного ремонту 72,0 тис. м2 доріг міста та 9,6 тис. м2 дорожнього покриття на прибудинкових територіях;
  • проведення капітального ремонту 1,5 тис. м2 дорожнього покриття вздовж трамвайних колій на трамвайних переїздах;
  • завершення робіт з капітального ремонту другого та третього деформаційних швів, розташованих на естакадній частині мостового переходу через р.Дніпро в районі вул. Тритузної, та виготовлення проектно-кошторисної документації на виконання капітального ремонту п’ятого
    та шостого деформаційних швів, розташованих з боку лівобережної частини міста над несудноплавним руслом мостового переходу через р.Дніпро;
  • відновлення 14,3 тис. м2 дорожньої розмітки, встановлення 486 од. дорожніх знаків.

Особливо помітне взимку погіршення стану житлового фонду міста теж знайшло своє відображення у Програмі. Автори документу, прийнятого міською радою Кам’янського, відзначають кілька негативних тенденцій в житлокомунгоспі міста:

  • зростання заборгованості населення з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;
  • погіршення технічного стану житлового фонду і об’єктів інфраструктури міста.

Програмою передбачене виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт 30 житлових будинків. Скоро мають бути готові так звані титульні списки капремонтів – перелік адрес будинків, де планується капремонт. Численні мешканці міста знають з власного досвіду, що навіть внесення будинку до титульного списку не означає, що капремонт відбудеться цього року. Наприклад, на цей рік з капремонтів житлового фонду заплановано лише 60 покрівель у житлових будинках. Минулого року капітально було відремонтовано 3 покрівлі.

Також міське самоврядування декларує допомогу ОСББ, бо бачить розвиток руху ОСББ як один з результатів виконання власних програм. Тою ж Програмою соціально-економічного розвитку міста передбачено реалізацію 15 проектів з ремонту та технічного переоснащення багатоквартирних будинків, у яких створено ОСББ.

Міняється маршрутна сітка громадського транспорту в Кам’янському. Так, новий маршрут 15а, який їздив у тестовому режимі з лівобережжя плотиною ГЕС через Дніпробуд в центр міста, тепер рухатиметься трохи інакше. Їдучи з лівого берега, автобус з’їжджатиме з мосту на проспект Аношкіна і рухатиметься до проспекту Свободи, а потім далі до ДМК, потім проспектом Гімназичним на Дніпробуд і лівобережжя…

Сьогодні знову сталось ДТП на знаменитому виїзді на вулицю Тритузну біля колишнього МРЕО. Після 15-ї години багатотонна вантажівка «Вольво» перекинулась вздовж Тритузної, не втримавши рівновагу після повороту.

Кілька років тому в цьому районі, але після попороту наліво, в бік будівлі МРЕО, перекинулась вантажівка з органічним добривом, обливши стіну будинку напроти повороту.

На тому ж Дніпробуді віднині побільшало камер спостереження Дніпронет. Встановлено камеру, яка оглядає споруди ГЕС та водосховище в бік Романково.