Комунальні пригоди в центрі Кам’янського: спроба захопити підвал та біда від не накритого колодязя водогону

Автор: Валентин Фіголь.

Незнайомі люди вдерлися у підвал житлового будинку і щось там ламають – таке повідомлення сьогодні біля полудня отримала поліція в Камянському. Поліцію викликали мешканці будинку 3 по проспекту Шевченко.

Сталося так, що журналіст побував на місці інциденту ще до виклику поліції. Напередодні, ввечері 19 лютого, мешканці запросили автора до підвалу будинку – глянути, як приватна особа намагається захопити частину підвального приміщення під 3-ім під’їздом. Мешканці розповіли, що 18 лютого невідомі чоловіки зрізали закриті мешканцями та опечатані поліцією грати, що закривали вхід до підвального приміщення з під’їзду. Як виявилось, ними командувала жінка, яку мешканці назвали Анжелою Єрмоленко. Люди викликали поліцію, Анжела начебто показала їм якийсь техпаспорт і сказала, що підвальне приміщення належить їй, і поліцейські поїхали.

На момент візиту журналіста в підвалі працювали двоє чоловіків – згрібали в купи сміття на підлозі. «Ми люди маленькі…» — прокоментували вони свої дії, покидали лопати й пішли на вулицю. «Ми нічого не ламаємо – тільки сміття виносимо!» — відбивались робітники від розгніваних мешканців. Поки люди розповідали журналісту свою історію боротьби за підвал, незнайомці пірнули в підвал і зачинились там. Коли на виклик мешканців будинку приїхала поліція, робітники чи то сиділи тихо в підвалі і не відчиняли, чи якось інакше вийшли геть. «А що ми можемо зробити – роботи ніякі не проводяться, невідомих немає…»  — знизали плечима патрульні. І порекомендували звернутись із заявою до міськвідділу поліції.

Це вже не перший раз мешканці викликають поліцію, щоб зупинити візити незнайомців до свого підвалу. «Приїздить поліція та ця Анжела, вона їм показує якісь техпаспорти, щоразу різні, і каже, що вона власниця підвального приміщення, — розповідають люди. – Поліція їде геть, а вони там щось гупають, аж штукатурка сиплеться в під’їзді!..» Мешканці бояться, що робітники пошкодять будинку своїм грюканням. Адже будинок вже репався, його аврально ремонтували – та й зовні від стін відпадають шматки. «Вони порозбивають перегородки, і будинок провалиться», — переживають люди.

Мешканці звернулись до міського самоврядування з запитом про законність загадкових робіт у підвалі. Відповідь має надійти 21 лютого. З цією відповіддю люди хочуть йти до начальника поліції в Кам’янському.

«Пильний погляд» також нагляне за розвитком подій. Поки що неофіційно відомо, що проект таких робіт в підвалі під 3-їм під’їздом будинку 3 по пр. Шевченко міськуправлінням архітектури не розроблявся. Які можуть бути права власності на підвал без такого проекту – подивимось.

А що люди недарма турбуються за технічний стан старого будинку – це факт. Бо на тому тижні шматки стіни з сусіднього будинку-ровесника понівечили вивіску крамниці. А ще сьогодні на проспекті Свободи підрядники УКОЖФ розбирали аварійні балкони в будинку 30, бо теж загрожують впасти на перехожих.

На додаток сьогодні без води зранку залишились мешканці кількох вулиць в районі «горплощадки»: Сагайдачного, Воробйова, Запорізька, 9 Травня, Долматова… Причина – аварійні роботи на магістральному водогоні в районі будинку 73 по пр. Свободи. Водопровідний колодязь виявився вщерть, під самі вінця, забитий побутовим сміттям. «За столько лет нападало…» — прокоментували ситуацію аварійники КПП КМР «Міськводоканал». Один з них пірнув у колодязь і вигрібав сміття з-під землі, щоб дістатися до імовірного джерела витоку водопровідної води. Вода у мешканців прилеглого району потекла з крану аж після 17 години.