Екоаудит на ДМК, волонтери-будівельники та нові літературні проекти в Кам’янському

Екоаудит на ДМК, волонтери-будівельники та нові літературні проекти в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Аудитори відзначили покращення.

На ДМК завершився зовнішній наглядовий аудит, повідомив прес-центр підприємства. Перевіряли відповідність виробництва вимогам міжнародних стандартів  промислової та екологічної безпеки.

Чотири аудитори незалежно один від одного перевіряли всі підрозділи підприємства на відповідність стандартам екологічного менеджменту ISO 14001 та за стандартом промислової безпеки та охорони праці.

Аудитори нарахували 18 невідповідностей, що прес-центр ДМК назвав нормальним результатом для ДМК. На виправлення 2 критичних зауважень дали кілька днів.

Тільки в разі позитивного реагування на зауваження аудиторів ДМК отримає сертифікат. «…ми будемо рекомендувати нашому органу з сертифікації видати сертифікат відповідності», – цитують металурги Володимира Матвієнко, аудитора систем менеджменту ТОВ «Інтерсерт-Україна».

Він додав, що в порівнянні з минулим роком, на ДМК істотно покращилися екологічні показники.

Торік в Кам’янському через руду куряву над містом, що летіла з ДМК, мешканці влаштували цілу кампанію з вимогами щодо дотримання металургами екологічних норм. Одним з інструментів тиску на комбінат була якраз погроза громадськості вимагати відкликання екологічного сертифікату, без якого продукція була би не конкурентоздатна на зовнішньому ринку.

 Можна будувати країну разом.

Проект «Будуємо Україну разом» завітав у Кам’янське. Сьогодні будівельники-волонтери зустрічались з молодіжними активістами міста.

Проект розпочали волонтери зі Львову ще в 2014 році: приїхали до Краматорська і своїми силами, за гроші благодійників, відновили майже півтори сотні зруйнованих в ході бойових дій будинків. Ідея будувати разом сподобалась, розповідають волонтери. Адже будівництво – це форма спілкування. Так і почався проект «Будуємо Україну разом» від Львівської Освітньої Фундації. З тих пір волонтери їздять країною і будують об’єкти, які хочуть бачити місцеві мешканці. Тільки треба, щоб мешканці не лише хотіли, а й самі долучались до реалізації своєї мрії.

До Кам’янського волонтери-будівельники приїхали на запросини КЗ «Центр молодіжних ініціатив», розповіла активіст Центру Катерина Боровик. Завтра волонтери з місцевими молодими активістами поїдуть подивитись кілька можливих об’єктів, які чекає нове життя.

Проект «Будуємо Україну разом» – це також можливість навчитись побудувати власний бізнес. Як, наприклад, школярі з Лисичанська, які виграли грант і мають тепер власний цех по переробці пластикових відходів на чохли до мобільних телефонів та дошки скейтів.

Поки приїжджі роздивляються, де би що побудувати, місцеві мешканці продовжують товкти пластикові фігури звірів на клумбі перед міськрадою.

У-мовний рефлекс, Антиципатор та озимина.

Бібліотеки Кам’янського розпочали новий літературний проект «У-мовний рефлекс: думаємо, читаємо, розмовляємо українською».

Його мета – залучити кам’янчан до користування українською мовою на рівні мовного рефлексу, залучаючи їх до різних розваг, презентацій нових книжок, конкурсів, зустрічей з авторами тощо.

Серед заходів проекту – презентація психологічного роману про Майдан «Убити Антиципатора» письменниць з Дніпра Ольги Рєпіної та Еліни Заржицької в медичному коледжі.  «Тут є і любов, і зрада, і шлях до події, яка може змінити долю всієї країни», – каже Еліна Заржицька.

«…кожен зможе побачити в тексті себе, своїх рідних і знайомих», – зазначила Ольга Рєпіна.

Антиципатор – психологічний термін, який запропонувала Ольга Рєпіна, психолог за фахом. Антиципатор – це людина, яка передбачає певні події, а потім добивається успіху, коли ці передбачення збуваються. Головний герой роману негативний. Він хитрий, пробивний.

Роман отримав відзнаку «Вибір видавців» літературного конкурсу «Коронація слова». Книга вже надійшла до фондів відділу абонементу бібліотеки.

Надвечір п’ятниці в центральній бібліотеці, на черговому засіданні клубу садоводів, бібліотекар Андрій Енбулатов, біолог за освітою, розповідав про екзотичну рослину азимина. Вона смачно плодоносить, хоч варення вари. Але опилюється мухами, тому садоводи, буває, вішають на гілочку шматок м’яса, щоб принадити опилювачів.