Дозвілля молодих в Кам’янському: самозахист, профорієнтація, фольклор

Дозвілля молодих в Кам’янському: самозахист, профорієнтація, фольклор

Автор: Валентин Фіголь.

Новий тир

Стрілецький тир відкрився на цьому тижні в Кам’янській ДЮСШ №1. Міський голова Андрій Білоусов після привітання перевірив якість зброї, зробивши декілька пострілів з пневматичної гвинтівки та пістолета. І, на відзнаку тренера Миколи Рясика, точність і кучність влучання в мішені була досить велика.

Тир створювався «з нуля» силами співробітників ДЮСШ. У підвалі були споруджені дві десятиметрові стрілецькі зони: в одній діти стріляють з рушниці, в іншій – з пістолета. З допомогою спонсора, майстра спорту СРСР зі стрільби Олександра Коцюбовського керівництво спортшколи придбало рушниці, пістолети і витратний матеріал (кулі, мішені тощо).

Тир, на думку міського голови, потрібен, щоб у дітей був вибір видів спорту, яким би хотілось займатись.

Захист внутрішнього простору

Булінг – цькування дитини групою інших дітей чи дорослих. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна – у першій десятці країн Європи за його поширеністю з-поміж 11-15-річних школярів. Навчати дітей знати та захищати свої права, запобігати та протидіяти булінгу чи насильству – завдання об’єднаної команди фахівців Кам’янського. Команда з посадовців низки державних та місцевих органів та соціальних служб проводять лекції, тематичні уроки, ігри для учнівської та студентської молоді міста.

Наприклад, у вигляді правоосвітньої гри «Стоп Булінг». Мета – навчити дітей протидіяти булінгу, пояснити, що кожна людина є особистістю і ніхто не може порушувати її права.

Перший захід відбувся 15 лютого у СЗШ №9. Під час гри діти говорили, як би вони реагували, стикаючись з різними сценаріями цькування. Діти розробили власний стенд «Рука допомоги», у якому вони вказали до кого може звертатися дитина за допомогою,  якщо вона стає жертвою булінгу.

У випадку, якщо ви все-таки стали жертвою чи свідком булінгу, фахівці радять звертатися до батьків, вчителів, знайомих чи друзів. А за потреби – до фахівців системи безоплатної правової допомоги у найближчі місцеві центри правової допомоги, або ж зателефонувати за єдиним номером контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0800213103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, цілодобово).

Як не нажити біди через непевне знайомство – про це говорили у «Школі виживання» в юнацькому відділі центральної бібліотеки Кам’янського. Тренер Школи, журналіст Валентин Фіголь, та координатор проекту, волонтер Володимир Бойко, обговорювали з студентами металургійного коледжу, в яку халепу можна потрапити, коли бути нерозбірливим у зв’язках – байдуже, реальних чи віртуальних. Студенти ділились сумнівами щодо якихось схем знайомств, хоч казали, що особисто вони ще ніколи не потрапляли в неприємні історії через знайомства. Але уважно слухали реальні історії: якщо маєш звичку повідомляти в соцмережах про свій кожний крок – не дивуйся, звідки шахраї знають стільки подробиць твого життя, щоб обдурити твоїх батьків і видурити у них гроші на «викуп з поліції»… Хто випиває з ким доведеться, може отямитись на землі роздягнутим… Ніколи не знаєш, з ким ти насправді спілкуєшся в інтернеті…

Учасники зустрічі обговорили, як звести ризик від нових знайомств та розвитку старих до розумного мінімуму. Відзначили, що не варто квапитись з розвитком, поки є будь які сумніви. Познайомились з техніками аутотренінгу «стоп» та «задавай питання».

Школа робітничих кадрів

Дні відкритих дверей у закладах профтехосвіти почнуться у березні і триватимуть аж до червня. Про це сповістили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Побувати на Днях відкритих дверей молоді люди можуть разом із батьками. Їх знайомитимуть із матеріально-технічною базою, викладачами, змістом навчання. Покажуть і гуртожитки.

Зокрема, Кам’янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів проведе такі заходи 28 березня, 18 квітня та 14 травня; Кам’янське вище професійне училище – 16 березня та 20 квітня; Кам’янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту – 19 та 26 квітня; Кам’янський професійний ліцей – 28 березня.

 

Опера в музичному коледжі

Комічною оперою «Як у давні часи» – про кохання та чари в Україні 17-го сторіччя – відкриється 28 лютого о 15.00  на сцені Кам’янського музичного коледжу VI-й міський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Чарівний світ музики».

Це традиційний фестиваль, який проводиться раз на 2 роки. Учасники фестивалю – творчі колективи музичного коледжу, мистецьких шкіл міста.

Цьогорічний фестиваль присвячено традиціям української музики.

У перший день фестивалю відбудеться прем’єра пародійної комічної опери «Як в далеку давнину». Автор музики – дніпропетровський композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені Т.Г. Шевченка –  Валентин Мартинюк. Лібретто написано викладачами Кам’янського музичного коледжу Ганною Хананаєвою та Наталією Котенжи. Виконують студенти та викладачі коледжу.

У другий день фестивалю, 1 березня о 15.00, творчі колективи запрошують всіх на  «Кам’янські вечорниці» за адресою: вул. Миколи Лисенка, 58, концертна зала Кам’янського музичного коледжу.