Сесія міськради Кам’янського: децентралізація опалення, нові автобуси, реконструкція лівобережного парку

Сесія міськради Кам’янського: децентралізація опалення, нові автобуси, реконструкція лівобережного парку

Чергова, 31 сесія Кам’янської міської ради відбудеться 1 березня. Сесія має прийняти кілька рішень, які можуть вплинути на майбутнє Кам’янського. Загалом на сесію винесено 50 планових питань та 24 додаткових.

Автор: Валентин Фіголь.

Переважно у порядку денному сесії робочі питання, що стосуються земельних відносин, житлово-комунальної, фінансової, освітньої, соціально-економічної та культурної сфер міста. Наприклад, сесія має виокремити з департаменту гуманітарних питань міськуправління з питань молоді та спорту. Також міськрада планує передати в спільне керування департаменту ЖКГ та новому управлінню справами молоді та спорту СК «Прометей»: спорткомплекс чекає оновлення, область обіцяє дати 100 мільйонів гривень, і потрібні фахівці з питань капітального будівництва, щоб контролювати хід робіт.

Одне з важливих питань завтрашньої сесії – продовження децентралізації опалення в місті, зокрема, проблеми теплопостачання Південного району. ПАТ «ДніпроАзот» попередило про ймовірність припинення надання послуг теплопостачання на житлових масивах Соцмісто та «БАМ» в наступному опалювальному сезоні, бо газ буде надто дорогий. З огляду на це планується утворення комунального підприємства «Південні тепломережі», яке займатиметься питаннями опалення району.

«У подальшому можливе будівництво чотирьох котелень на Соцмісті для стабільного забезпечення теплом мешканців цих районів», – зазначив Олександр Залевський, секретар міськради. Планується передати приватному інвестору 4 будівлі існуючих теплопунктів на Соцмісті, щоб там обладнати пеллетні котельні вартістю приблизно 7 тисяч доларів США кожна.

Разом із цим планується розгляд та затвердження програми енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів. Програма передбачає низку заходів – термомодернізацію бюджетних установ, наприклад.

Постала потреба і в створенні комунального підприємства «Теплотехнік», яке сьогодні є дочірнім підприємством КВП КМР «Тепломережа». Як пояснив Олександр Залевський, це пов’язано зі змінами в законодавстві. «Зокрема, ми забираємо на себе внутрішньобудинкові газові мережі. До травня їх обслуговує «Дніпропетровськгаз», а потім цим займатиметься підприємство «Теплотехнік», – сказав секретар міськради.

Сесія має дозволити комунальному підприємству «Міськводоканал» вибрати собі зовнішнього аудитора. Підприємство входить в процедуру банкротства – це має дозволити місту позбутися старих боргів водоканалу, пояснив Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського. Активи водоканалу міська влада передасть новоствореному КП «Міська компанія з водопостачання», тому споживачі не відчують різниці, наголосив А. Білоусов.

Також до черги денної внесено питання щодо затвердження звіту про виконання бюджету минулого року. За 2018 рік бюджет міста виконано на 98% від запланованого.

На сесії розглядатиметься й питання про можливе розширення парку міського комунального громадського транспорту. Зокрема – придбання  автобусів для створення комунального пасажирського автопарку.

«Щоб у нас не було більше політики шантажу тарифами, ухвалено рішення розвивати власний комунальний транспорт і шляхом лізингу придбати 40 автобусів для комунального автотранспортного підприємства», –  наголосив Олександр Залевський.

Кошти для закупівлі транспорту планується взятии частково із 40 мільйонів, які місто отримає в рамках інвестиційного меморандуму з Дніпровським меткомбінатом. Більшу частину цієї суми планується використати як перший платіж лізингу. У разі реалізації цього проекту згодом залишок коштів лізингу сплачуватиме комунальне підприємство-перевізник, на балансі якого і будуть перебувати автобуси. Також місто візьме кредит у банку, якщо міськрада погодиться на це.

Серед питань майбутньої сесії – реконструкція лівобережного парку культури та відпочинку. Планується в цьому році замовити проект оновлення парку, а в наступному році розпочати роботи.

Інші питання – надання коштів станції швидкої медичної допомоги із субвенції від обласного бюджету, побудова пандусів біля будівель соціальних установ для людей з обмеженими можливостями, підтримка демобілізованих учасників АТО та родин героїв, а також питання, що стосуються доповнення чи внесення змін до рішень, раніше прийнятих на сесії міської ради.

На сесії очікується виступ народного депутата України Віталія Купрія. Нардеп, за його словами, говоритиме про війну.