Децентралізація опалення в Кам’янському: нагляд та обмеження

На лівобережжі Кам’янського встановлювати індивідуальне опалення забороняється, так само, як і подекуди на правобережжі. В більшій частині правобережжя Кам’янського за встановленням індивідуального опалення наглядатиме комунальне підприємство. Таке рішення готується прийняти міськвиконком Кам’янського на засіданні 24 липня.

Автор: Валентин Фіголь

«З метою впорядкування встановлення індивідуального опалення
в будинках та приміщеннях правобережної частини м.Кам’янського», — ось для чого автори проекту рішення з департаменту ЖКГ та будівництва хочуть затвердити Порядок встановлення індивідуального опалення в будинках та приміщеннях правобережної частини м.Кам’янського.

Цей Порядок визначатиме процедуру встановлення індивідуального опалення та відключення від мереж централізованого опалення в будинках
та приміщеннях правобережної частини м.Кам’янського (далі – Порядок).

«Надавачем послуг з організації встановлення індивідуального опалення в будинках та приміщеннях правобережної частини міста Кам’янське є виключно КП КМР «Південні тепломережі»», — сказано в проекті.

Бажаючі встановити собі індивідуальне опалення можуть домовитись про ці роботи з будь яким виконавцем, який зможе після проведення робіт з відключення централізованого опалення (далі — ЦО) та монтажу індивідуального опалення (далі — ІО) видати акта про виконання робіт. Тобто демонтувати старі батареї та труби і обладнати помешкання новими опалювальними приладами – байдуже, газовими чи електричними, може підприємство чи підприємець, які мають можливість накреслити проект, виконати роботи згідно проекту і скласти акта з підписом та печаткою. Так пояснив ситуацію на дорадчому засіданні міськвиконкому Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

З цим проектом та актом претендент на індивідуальне опалення повинен звернутись до КП КМР «Південні тепломережі». Це підприємство направляє інженера/техніка, які перевіряють на місці, чи відповідають роботи проекту. Якщо так, то складається відповідний акт. Цей акт від «Південних тепломереж» є підставою для закриття абонентського рахунку на послугу ЦО.

Забороняється встановлення індивідуального опалення в будинках
та приміщеннях, які отримують послуги централізованого опалення
від квартальних котелень (будинки по проспекту Ювілейному та вул. Алтайській), у тому числі лівобережної котельні (весь лівобережний житловий масив).

На лівобережжі встановлення ІО забороняється, щоб не розбалансувати теплову систему багатоквартирних будинків, пояснив О. Чернишов.

«А якщо цілий будинок захоче відмовитись від централізованого опалення?» — спитала в членів міськвиконкому Валерія Гаркуша, голова Дніпровської районної адміністрації. «Тоді зберемося окремо і будемо вирішувати», — відповіла Тетяна Завгородня, керуюча справами міськвиконкому.

Порядком забороняється виконання монтажних робіт з встановлення індивідуального опалення та відключення від системи централізованого опалення не спеціалізованими виконавцями.

Забороняється самовільне відключення від мереж централізованого опалення (пункт 25. постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»).

Закриття абонентського рахунку здійснюється лише за умови надання власником будинку та приміщень довідки про відсутність заборгованості за попередні опалювальні сезони.

Щоб набути сили, Порядок має бути схвалений виконавчим комітетом міської ради Кам’янського.