Справжні мародери (+фото та відео)

Аби не платити борги за землю, власники вщент зруйнували найбільші у місті продовольчі склади колишнього ОРСу ПХЗ

Автор: Сергій Гузь

Овочебазу колишнього ПХЗ повністю пограбовано

Колись відділ робітничого постачання «Придніпровьского хімзаводу» був чи не найбільшим, і точно найзаможнішим у Дніпродзержинську. Він забезпечував продуктами та харчуванням усі їдальні цього величезного підприємства, десятки продовольчих магазинів, розкиданих по всьому місту. Тож ОРС (російською – отдел рабочего снабжения) мав величезну базу для зберігання овочів та інших продуктів, розташовану на вулиці Чайковського, 5.

Ось так сьогодні виглядають будівлі колишнього ОРСу ПХЗ

Це був цілий комплекс будівель, загальною площею більше 18 000 квадратних метрів, з власними під’їзними авто та залізничними шляхами. Величезні холодильники, два квас цехи, картопле та цибулесховища, кілька величезних складських приміщень, склад сухофруктів, вагарня та ще з десяток різних приміщень дісталися новим власникам від радянської спадщини.

Усе навколо розкурочене

Та зараз територія продовольчих складів нагадує кадри з апокаліптичного фільму: будівлі напівзруйновані, уся територія перевернута важкою технікою – видрані з землі геть усі труби, електричні кабелі та інше цінне майно. Повністю відсутнє будь-яке обладнання. Навіть залізні двері на будівлях зняли. Куди не кинь оком – жахлива руйнація.

Дивлячись на це, важко повірити, щоб якийсь дбайливий власник, навіть на межі банкрутства, вчинив таке. Бо цілим це майно можна було хоча б продати та сплатити борги. Але схоже, що тут діяли зовсім за іншою логікою. Майно, створене важкою працею цілого покоління мешканців міста, яке на хвилі приватизації стало чиєюсь власністю – випатрали та знищили назавжди…

В епіцентрі скандалів

Після розпаду ПО «ПХЗ», ця база кілька разів переходила з рук в руки, аж поки у 2010 не опинилась у власності ТОВ «Дніпробізнесбуд». Про цю фірму ви могли чути ще у 2015 році, коли СБУ відкрило кримінальну справу за спробу продати авіаційні двигуни радянських стратегічних бомбардувальників. Але зараз мова про зовсім іншу історію, не менш жахливу за масштабом скоєного суспільного злочину, який викрився зовсім випадково.

У Кам'янському мародери зруйнували найбільші продовольчі склади

Колись відділ робітничого постачання «Придніпровьского хімзаводу» був чи не найбільшим, і точно найзаможнішим у Дніпродзержинську. Він забезпечував продуктами та харчуванням усі їдальні цього величезного підприємства, десятки продовольчих магазинів, розкиданих по всьому місту. Тож ОРС (російською – отдел рабочего снабжения) мав величезну базу для зберігання овочів та інших продуктів, розташовану на вулиці Чайковського, 5. Це був цілий комплекс будівель, загальною площею більше 18 000 квадратних метрів, з власними під’їзними авто та залізничними шляхами. Величезні холодильники, два квас цехи, картопле та цибулесховища, кілька величезних складських приміщень, склад сухофруктів, вагарня та ще з десяток різних приміщень дісталися новим власникам від радянської спадщини.Та зараз територія продовольчих складів нагадує кадри з апокаліптичного фільму: будівлі напівзруйновані, уся територія перевернута важкою технікою – видрані з землі геть усі труби, електричні кабелі та інше цінне майно. Повністю відсутнє будь-яке обладнання. Навіть залізні двері на будівлях зняли. Куди не кинь оком – жахлива руйнація. Усе це майно належало ТОВ "Дніпробізнесбуд"…

Опубліковано Пильний Погляд Четвер, 20 лютого 2020 р.

Усього тиждень тому – 10 лютого 2020 року – власником цієї продовольчої бази стала міськрада Камянського.

Як пояснив Дмитро Щербатов,  заступник міського голови,  ТОВ «Дніпробізнесбуд» кілька років не сплачувало орендну плату за користування земельною ділянкою (точніше у 2014-2016 роках). Заборгованість набігла майже 1,7 мільйона гривень.

Ще у 2017 році відповідна комісія міськради склала акти та інші документи з вимогами до цієї фірми погасити заборгованість. Та боржники розраховуватись не поспішали, тож у 2018 році міськрада звернулась до суду, аби стягнути з боржника плату за землю.

Щоб не платити борги, у вересні 2019 року ТОВ «Дніпробізнесбуд» навіть ініціювала власне банкрутство, про що свідчить витяг з реєстру судових справ. Та уникнути майнової відповідальності не вдалося, суд по стягненню заборгованості міськрада виграла. Проте, за словами Дмитра Щербатова, на рахунках ТОВ «Дніпробізнесбуд» вже було порожньо, а сам майновий комплекс, про який зараз мова, заховали у якості внеску в статутний капітал ТОВ «Агробізнес-Дніпро».

В одному з випатраних приміщень пусті пляшки стоять у якщиках ще з радянських часів, мабуть…

І хоча як не старалися власники ТОВ «Дніпробізнесбуд» сховати майно та гроші, приватній виконавчій службі вдалося розшукати майно, що належало цій фірмі – ту саму овочеву базу.

Тричі судовий виконавець намагався продати її на електронних торгах черед ДП «СЕТАМ», але покупців не знайшлося. На той момент залишкова вартість комплексу складала близько 800 000 гривень, тож у грудні минулого року міськрада погодилась зарахувати його у якості погашення частини боргу. Ще близько 600 000 планували стягнути з інших активів ТОВ «Дніпробізнесбуд», якщо такі знайдуться. Процес  переоформлення майнових прав розтягнувся на кілька місяців.

Свіжа канава. Схоже, труби витягали до останнього моменту

Дмитро Щербатов розповідає, що коли нарешті у лютому представники міськради змогли потрапити і побачити майно, власником якого стала міська громада, то були шоковані:  комплекс овочевої бази остаточно пограбований, місту залишились самі руїни. Сьогодні там неможливо розмістити ані якесь комунальне підприємство, ані продати ці будівлі, щоб отримати хоча щось у рахунок боргу за землю.

За фактом руйнування цього майнового комплексу до поліції подана заява, аби було відкрите кримінальне провадження і встановлені у такому варварському знищені овочебази.

Усачов, Проскурін, «Аюрлекс» і «Трабл шутер сервіс»

Звісно, для багатьох цікаво дізнатися, хто ж стоїть за цією ТОВ «Дніпробізнесбуд», яка нічого не залишила від комплексу будівель, що могли б послугувати місту, та не схотіла платити у міський бюджет гроші за оренду землі.

Неофіційним власником цієї фірми називають Олега Усачова. Проте, в реєстраційних документах  власниками цієї фірми є Ганна Шафранська та Олександр Довгополий. Останній також був директором згаданої вище ТОВ «Еренгетична Україна ТВ». Але ми знайшли багато інших доказів, що зв’язок фірми з Олегом Усачовим таки існує.

Олег Усачев

Ще у 2016 році ТОВ «Дніпробізнесбуд» була зареєстрована у нашому місті за адресою вул..Сачка 26, кв. 16. За цією самою адресою свого часу була зареєстрована і фірма «Трабл шутер сервіс». Про цю фірму ми вже згадували у зв’язку з дерибаном тепломереж у Вільногірську, а також судовим позовом про банкрутство нашого водоканалу, ініційованого саме цією фірмою.

Ба більше, за цією ж адресою свого часу був зареєстрований і сам Олег Усачов та його партнер по юридичній діяльності Дмитро Проскурін. Останній – фігурант багатьох схем з «розпилу» майна колишніх державних чи комунальних підприємств.

У судових справах, починаючи з 2009 року, Дмитро Проскурін неодноразово виступав довіреною особою ТОВ «Дніпробізнесбуд». Навіть зараз, при спробі штучно збанкрутувати цю фірму, підприємство звернулось до суду, аби Дмитра Проскуріна призначили арбітражним керуючим у справі про банкрутство ТОВ «Дніпробізнесбуд». Хоча у цій же справі учасником є і юридична компанія «Аюрлекс», власником якої до січня 2019 року був Проскурін. Така собі схемка, коли самі себе банкрутують у вигідний спосіб через пов’язаних осіб.

Та нам вдалось знайти і пряму згадку про Олега Усачова. Свого часу він був засновником ТОВ «Придніпровська агропромислова компанія» – кредитора ДП «Цирконій». Останньому після розпаду ПХЗ передали на баланс і колишню базу ОРСу ПХЗ. І саме Олег Усачов був розпорядником майна ДП «Цирконій», коли розпродавали його майно за борги. Тож не дивно, що ця база опинилась у власності ТОВ «Дніпробізнесбуду». До речі, станом на січень 2020 року власниками ТОВ «Придніпровська агропромислова компанія» є Катерина Усачова та згадана вище Ганна Шафранська, якій належить і ТОВ «Дніпробізнесбуд».

Боротьба за справедливість, яка більше схожа на помсту чи шантаж

Ця історія показала ще один цікавий момент у подіях останнього часу, що відбувались у нашому місті. Ми вже писали про скандали, які пан Усачов піднімав навколо комунальних підприємств «Тепломережі» та «Міськодованал». Останнім часом цей колишній депутат від «Батьківщини» виступає у ЗМІ, як такий собі Робін Гуд, що бореться за збереження міського майна. Як вони його бережуть можна побачити на прикладі тієї ж овочевої бази.

Дістаючи труби, мародери зривали бетонні плити в приміщеннях складів, та так їх і кинули

Але от що цікаво: гострота цих публікацій дивним чином співпадає з судовим процесом, який програвала фірма «Дніпробізнесбуд». У січні 2019 року фірма програє суд на 1,3 мільйона гривень – і відразу з’являються публікації Усачова проти міської влади. Починає працювати приватний виконавець, знаходить майно овочевої бази, передане у якості статутного внеску до ТОВ «Агробізнес-Дніпро» – і знову хвиля публікацій.

У грудні 2019 року міськрада приймає рішення погасити частину боргу майном – і Олег Усачов починає у відповідь кампанію юридичних позовів, намагаючись скасувати низку рішень міськради, що стосуються розвитку міста.

Єдина, дивом вціліла на вигляд, будівля одного зі складів

Усе це подається паном Усачовим, як намагання захистити громаду міста. Та зараз, коли відкрились нові обставини, то виглядають ці дії скоріше помстою або шантажем. Типу, або відступіться від стягнення 1,3 мільйона гривень, або я вам зупиню усю роботу і затаскаю по судах.

Ліквідатори: ані собі, ані людям

За словами Івана Горбаренка, директора КП «Транспорт», яке опікується у місті трамвайними перевезеннями, зараз Олег Усачов ініціював судовий позов, аби скасувати рішення міськради про утворення цього комунального підприємства.

Справа у тому, що колишнє КП «Трамвай» через програні судові спори отримало величезні позовні вимоги та штрафи. Зараз, за його словами, колишнє КП «Трамвай» має суму претензій, що перевищує 20 мільйонів гривен.

– Якщо минулорічне рішення міськради скасують і повернуть усе майно на старе комунальне підприємство, то місто за місяць залишиться зовсім без електротранспорту, а працівники без зарплат і перспектив, – пояснює Іван Горбаренко. – Тому що усі гроші, які виділятимуть з бюджету чи зароблятиме на перевезення саме підприємство – відразу спишуть в рахунок судових позовів. Ми не зможемо платити за спожиту електроенергію, ремонтувати вагони, платити зарплати.

На думку Івана Горбаренка, через такий судовий позов місто може залишитись без соціального транспорту, який перевозить пільговиків. Тож який тут захист інтересів мешканців міста з боку Олега Усачова?

Але це не єдиний позов. У першій половині 2019 року позов на 90 000 гривень до КП «Трамвай» висунула ТОВ «ЮК «Аюрлекс», за, начебто, надані та не сплачені юридичні послуги.

Ще кілька судових позовів, анонсованих у соцмережах паном Усачовим, стосуються останніх ініціатив міської влади щодо залучення інвесторів, аби врятувати комунальне майно від руйнування. Так, пан Усачов пишається тим, що через суд хоче скасувати рішення по кінотеатру «Шевченко», готелю «Зоря», будівлі поряд з лікарнею №2, з якої хочуть зробити хоспіс.

Від залізничних колій не залишилось і сліду

І якщо в когось ще залишились ілюзія щодо справжньої мети усіх цих позовів, то передивіться ще раз світлини зруйнованого комплексу овочевої бази колишнього ОРСу ПО ПХЗ. Саме таке майбутнє готувалося і для «Тепломереж», і для багатьох інших об’єктів. Бо так працює цей бізнес: відсудити щось та випатрати до останньої копійки, а там хоч трава не рости. Як то кажуть: нічого особистого – просто бізнес.

Читайте також: