Про ризики купівлі через інтернет нагадали поліцейські в Кам’янському

Чим частіше українці купують щось через інтернет, тим більше у поліції нової мороки – ловити шахраїв, які дурять онлайн-покупців.

Автор: Валентин Фіголь.

Все частіше люди намагаються купувати необхідні товари в Інтернеті. Близько 80% населення України віком від 16 років користуються інтернетом, з них приблизно 36% купують через інтернет. Про це свідчать результати дослідження від CBR та OLX. 49% онлайн-покупців робили від 5 до 20 покупок в інтернет за останній рік, а 18% — понад 20. 

Онлайн-торгівля, особливо в карантин — дуже зручно. Але, нагадала Олена Тімченко, прес-офіцер Кам’янського міськвідділу поліції, існує ризик потрапити на «гачок» шахраїв. Шахрайство в Інтернеті набуває все більших масштабів, шахраї постійно вигадують нові схеми аби отримати гроші з громадян.

Наприклад, 7 грудня в Кам’янському до поліції звернувся 46-річний місцевий житель, який в мережі Інтернет винайшов об’яву про продаж автомобільних колес. Чоловік перерахував грошові кошти за покупку, однак товар не отримав. Зв’язок з продавцем був відсутній.

Цього ж дня до поліції звернувся 24-річний чоловік, який через мережу Інтернет вирішив придбати паливо. Гроші перерахував. Однак паливо не отримав. Зв’язатися із продавцем не вдалося.

8 грудня до поліції звернувся 45-річний кам’янчанин, який через мережу Інтернет вирішив придбати автомобіль. Він вніс передоплату, після чого зв’язок із продавцем був відсутній.

Таким чином, покупці не тільки не отримали товар, а й втратили свої гроші.

Поліція нагадує: аби не стати жертвою шахраїв, купуйте товари лише в перевірених продавців та перевірених інтернет-магазинах, або користуйтеся послугою післяплати і сплачуйте за товар тільки після огляду аби впевнитися, що ви отримали саме той товар, який замовляли.

Однак жертвою інтернет шахраїв можна стати не лише купуючи товар в інтернеті, а й продаючи його. Під приводом оплати вашого товару шахраї будуть намагатися дізнатися усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможуть зняти гроші з вашого рахунку. Ні в якому разі не повідомляйте незнайомим людям номер карти, строк дії та код своєї банківської картки (CVV). Коли ці дані потраплять до шахраїв, Ви зможете залишитися без заощаджень.

Поліцейські закликають громадян бути дуже уважними та обережними аби не потрапити на «гачок» шахраїв.