Бюджет Кам’янського в 2021 році: збалансований і «надто соціальний»

Проект бюджету територіальної громади Кам’янського буде розглянуто на засіданні міськвиконкому 16 грудня.

Автор: Валентин Фіголь.

«Бюджет-2021 буде майже такий, як і цьогорічний», — прокоментувала проект майбутнього бюджету міста Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів Кам’янського.

За даними проекту, доходи міського бюджету заплановані у сумі 2 289 942 700 гривень. Видатки міського бюджету заплановано у сумі2 249 075 790 гривень. Бюджет буде збалансований, акцентувала Л. Шевченко.

«На жаль, досі не прийнято державний бюджет України, який є базою для нас по багатьом показникам – по пільгам та соцвиплатам, зокрема», — прокоментувала непевну ситуацію головний фінансист міста.

«Ми планували бюджет таким, щоб його можна було виконати, і тому не роздували…» — додав Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського.

В бюджеті-2021 зменшено бюджет розвитку, повідомила директор фіндепартаменту. В наступному році міський бюджет може недоотримати приблизно 40 мільйонів доходів, розповіла пані Шевченко. Уряд забирає з міських бюджетів до державного надходження від акцизу на пальне. Ці гроші урядовці хочуть направляти безпосередньо на «Укравтодор», щоб будувати дороги.

«Будемо просити, в тому числі і через Асоціацію міст України, щоб наші гроші з акцизу витрачались на дороги в Дніпропетровській області», — поділився планами О. Чернишов.

Бюджет наступного року буде, як і цьогорічний, «надто соціальним», як назвав його пан Чернишов. Наприклад, половину бюджету «проїдає» гуманітарний департамент на утримання учбових закладів міста та оплату персоналу…

Так і в наступному році місто фінансуватиме проекти розвитку «за остаточним принципом», кажуть посадовці. Але плани купити 6 трамваїв по 3 мільйони за штуку лишаються в силі, акцентував перший заступник міського голови Кам’янського.