В Україні не вистачає лісів

В Україні не вистачає лісів

Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України українські ліси – це 16 % території країни. Однак, за європейськими рекомендаціями, оптимальним є покажчик не менше 20 %. Для цього в Україні необхідно створити більше двох мільйонів гектарів нових лісів.

При цьому, заліснення не повинне здійснюватися на унікальних степових ділянках – адже степові екосистеми є домівкою для сотень рідкісних та зникаючих видів флори та фауни і охороняються на рівні всієї Європи.

До речі, щороку один гектар лісу поглинає 6,5 тонн вуглекислого газу та виділяє 5 тонн кисню.

Аби збільшити лісистість України уряд розробив Стратегію екологічної політики України на період до 2030 року.

А одним зі шляхів збільшення лісистості – зберегти “самосійні ліси”, які виросли за останні декілька десятків років на землях, виведених із сільськогосподарського використання.

За попередніми підрахунками експертів та науковців мова може йти про 300 – 500 000 гектарів таких лісів.

Для прикладу, фахівці лабораторії Нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА за допомогою даних дистанційного зондування землі виявили, що лише в межах одного колишнього Семенівського району Чернігівської області знаходиться більше 8500 га таких лісів. Це трохи більше ніж увесь Івано-Франківськ та складає близько 6 % загальної площі та 9 % площі лісів району!

Збереження самосійних лісів шляхом надання їм відповідного статусу дозволить не тільки зробити Україні свій внесок у глобальну боротьбу зі зміною клімату, але й збереже для громад місця їх відпочинку, збору грибів та ягід, наголошують у Міндовкіллі.