Для українців розробили калькулятор життя

Для українців розробили калькулятор життя

Центр громадського здоров’я України спільно з міжнародними партнерами розробили “Калькулятор життя”.
“Ви ж знали, що на тривалість нашого життя впливає цілий комплекс факторів? Що ми їмо, любимо чи не любимо фізичні активності, маємо чи ні хронічні захворювання, як часто куримо та п’ємо алкоголь – все це може додати або відняти кілька років життя. А це означає, що можна порахувати очікувану тривалість життя, базуючись на таких даних”, – запевняють розробники.
За основу науковці беруть середню тривалість віку жінок та чоловіків в Україні. Потім накладають фактори, які впливають на довголіття та отримують очікувану тривалість життя. Загалом люди, які займаються спортом, не п’ють і не курять мають кращий показник довголіття, ніж ті, хто ведуть нездоровий спосіб життя. І, звісно, жінки мають солідну фору перед чоловіками – в Україні в середньому вони живуть на 10 років довше.
Аби дізнатися тривалість життя треба зайти на сайт https://life-calc.phc.org.ua  і відповісти на декілька питань.
“Ви завжди можете повторно пройти опитування і змінити показники, щоб зрозуміти, як відмова від шкідливих звичок і збільшення фізичної активності змінює очікувану тривалість життя. То може пора почати зараз, якщо плануєте на своє 90-річчя зійти на Еверест?”, – шуткують розробники.