«Сади Перемоги» розквітнуть в Кам’янському районі

«Сади Перемоги» розквітнуть в Кам’янському районі

Громади Кам’янського району приєднуються до всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги», щоб використовувати доступні землі для вирощування харчів.

Автор: Валентин Фіголь.

Про старт ініціативи «Сади Перемоги» було оголошено на минулому тижні.

«Сади Перемоги» – всеукраїнська ініціатива по залученню громадян до вирощування продуктів харчування на будь яких доступних земельних ділянках, задля недопущення продовольчої кризи в Україні та світі.

Ініціатива є частиною проєкту міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні». Цей проєкт фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International.

«Сади Перемоги» розквітнуть в Кам’янському районі - ФОТО
Такі листівки в Канаді агітували громадян висаджувати Сади Перемоги під час війни

«Сади Перемоги» – це були овочеві, фруктові та трав’яні сади, висаджені в приватних резиденціях і громадських парках у Сполучених Штатах, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн.

Крім непрямої допомоги продовольством, такі сади розглядались як засіб «покращення морального духу» громадян, оскільки садівники мали змогу пишатися своєю працею та отримувати винагороду у вигляді врожаю. Сади перемоги були частиною щоденного життя тилу («домашнього фронту») цих країн.

В Америці протягом усього перебігу Другої світової війни майже третина всіх овочів, вирощених у США, походила з Садів Перемоги. До травня 1943 року в США висадили 18 мільйонів Садів Перемоги — 12 мільйонів у містах та 6 мільйонів на фермах.

Сьогодні по громадах України відбуваються презентації ініціативи «Сади Перемоги». Така презентація 5 квітня відбулась в селі Лихівка Кам’янського району, розповів Олег Вергун, депутат Кам’янської райради.

Майже третина українців потребуватиме гуманітарної допомоги внаслідок російської агресії – такі прогнози Програми розвитку ООН містяться в пояснювальній записці до ініціативи «Сади Перемоги».

«Сади Перемоги» розквітнуть в Кам’янському районі - ФОТО
Сад Перемоги в Нью-Йорку під час Другої світової війни

Через військові дії у 2022 році Україна може недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових; 53% гречки; 68% помідорів; 36% картоплі, 46% цибулі; 38% моркви; 45% огірків, 32% капусти; 35% буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на території країни. На практиці це означає, що третина українців матимуть проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів – і це реальна загроза, яка вимагає швидкої та дієвої відповіді.

Серед першочергових кроків, які пропонує державна ініціатива на рівні кожної громади:

  1. З’ясування кількості та демографічні характеристики людей, які переїхали до громади під час війни, їх кваліфікаційні характеристики та готовність долучитись до ініціативи «Сади Перемоги».
  2. Оцінка потреб громади у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів (калькулятор для таких розрахунків невдовзі буде доступний на сайті ініціативи).
  3. Проведення обліку земельних ділянок, що використовуються чи можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції.
  4. Збір потреб домогосподарств та внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно надати допомогу для освоєння земельних ділянок для вирощування сільськогосподарської продукції.
  5. Розробка плану активних дій із самозабезпечення мешканців громади харчовими продуктами та пошуку додаткових ресурсів фінансування.
  6. Визначення обсягів харчових продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення війська та для допомоги іншим громадам.

Реалізація цього плану, за задумом авторів, не тільки стане нашою відповіддю окупантам на загрозу голоду в області, а й забезпечить самозайнятість сотень тисяч людей і буде сприяти розвитку підприємництва в аграрній сфері.

«Сади Перемоги» розквітнуть в Кам’янському районі - ФОТО
На лівому березі є покинуті сади, які можна використати для ініціативи

Більше інформації про ініціативу «Сади Перемоги» можна дізнатися на сайті та у соціальних мережах.

Хештеги кампанії для соціальних мереж:

#VictoryGardensUA

#СадиПеремоги

#СадиДляПеремоги

#ГородніВійська