Християнська любов не заважає очищати свою землю від ворогів, впевнений панотець з Кам’янського

Християнська любов не заважає очищати свою землю від ворогів, впевнений панотець з Кам’янського

Християнська ідея любові до ближнього не протирічить самообороні від нападника і не заважає очищати свою землю від ворогів. А що при цьому буде з нападниками та іншими ворогами – те Господь управить, впевнений панотець Феодосій (Алісов), настоятель Козачої Церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ.

Автор: Валентин Фіголь.

Скоро настане Великдень у православних – певно, найбільше свято християн. Християни святкуватимуть воскресіння Ісуса Христа. Христос, як написано в релігійних канонах, вчив людей і заповідав їм любити одне одного, як він їх любив. А він їх так любив, що дозволив себе вбити, а потім воскрес, щоб нагадати: любов перемагає смерть!

Сьогодні в Україні точаться бойові дії, росіяни знищують українців. Українцям було би природньо відчувати лють і гнів до агресорів, які напали і вбивають, гвалтують, грабують, руйнують…

Як по-християнськи любити ближнього в водночас боротися з агресором? Своїм баченням поділився панотець Феодосій (Алісов).

Він нагадав, що християнство не закликає ненавидіти ворогів, проклинати їх – на це шкода витрачати життєві сили. Бо ці сили потрібні на те, щоб стійко боронити себе й свою землю від нападників.

«Українці сьогодні живуть в стані вимушеної самооборони. Лють та ненависть, природні в стані самооборони – загалом необхідні емоції, щоб боротися і перемагати. Але це не означає, що треба гніватись весь час – навпаки, гнів має спалахувати й гаснути, як вогонь, який спалює весь непотріб і очищає землю», – пояснив клірик з Кам’янського.

«Що робити з окупантами, які бузувірствують на нашій землі – Господь знає і управить, як слід, всі отримають по заслугам! – наголосив панотець. – Прокльони та ненависть – не наші інструменти, бажати смерті комусь – не наша справа!»

Любов – це якраз та сила, яка компенсує гнів і налаштовує людину на відновлення – спочатку себе, а потім – свого світу, акцентував панотець Феодосій. Любов перемагає лють, як життя перемагає смерть.

Тому, впевнений духовний наставник кам’янчан, християнська ідея любові не заважає боронитись від ворога, а допомагає при цьому залишатися людьми і підтримувати інших людей.