Козак Мамай як символ епохи в малюнках дітей з Кам’янського

Козак Мамай як символ епохи в малюнках дітей з Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Образ легендарного козака Мамая, який став правдивим символом епохи, актуальним у воєнний час, набуває популярності. Про це розповіла Наталія Буланова, директорка музею історії Кам’янського, підбиваючи підсумки виставки дитячих малюнків «Козак Мамай та його пісня».

Виставка дитячих творчих робіт «Козак Мамай та його пісня» експонується в історичному музеї Кам’янського.

Виставка – традиційний елемент етнокультурного фестивалю «Мамай-фест», який проводиться в Кам’янському влітку. Цьогоріч фестивалю не було, але виставку-конкурс дитячих творчих робіт було вирішено влаштувати.

Мета виставки – збереження історичної пам’яті, зауважує директорка музею, і водночас виховання у дітей почуття краси і бажання її примножувати.

«Дітям подобається брати участь в конкурсі, вони готуються, – прокоментувала задум Наталія Буланова. – Ми маємо всіляко підтримувати творчі поривання дітей, надаючи їм виховного змісту».

Цьогоріч до конкурсу надійшло майже півтори сотні дитячих робіт. Перед журі з місцевих художників та фахівців департаменту з гуманітарних питань постало завдання – обрати кращі роботи. Завдання вельми важке, бо за якими критеріями можна оцінювати дитяче натхнення? Тому в конкурсі не було переможців – лише чимало лауреатів.

Як і зазвичай, на виставці вражає різноманіття дитячих Мамаїв. Козак Мамай зображений і в бою, і на відпочинку, і в процесі творчості, і в коханні…

Помітно, що цьогоріч більше Мамаїв бойових. Автори осучаснили образ легендарного захисника України, наділяючи його рисами українських воїнів.

«Діти чудово розуміють духовний зв’язок між звитяжними предками та сьогоднішніми українцями, – акцентує пані Наталія. – Тим більше тут, адже Кам’янське – традиційно козача земля!»

Найкращі роботи з експозиції залишаться в фондах музею, повідомила директорка. І додала, що образ Мамая в Україні сьогодні набуває заслуженої популярності. Наприклад, колеги з Києва нещодавно звернулись до музею Кам’янського з проханням передати їм кілька дитячих Мамаїв. Столичні історики, мовляв, готують лекції для гімназистів, і там буде про Мамая…

Козак Мамай як символ епохи в малюнках дітей з Кам’янського - ФОТО

Козак Мамай як символ епохи в малюнках дітей з Кам’янського - ФОТО

Козак Мамай як символ епохи в малюнках дітей з Кам’янського - ФОТО