Сталий розвиток промисловості – завдання влади в 2019 році

Сталий розвиток промисловості – завдання влади в 2019 році

Привидом деіндустріалізації лякають кам’янчан і українців економічні експерти: заводи закриваються, трудові ресурси виїжджають за кордон… Тимчасом в Кам’янському міське самоврядування прогнозує підвищення промислової активності на підприємствах.

 

Зростання виробництва промислової продукції на підприємствах міста, перехід до ресурсозберігаючої та екологічно безпечної моделі розвитку промисловості – ось шляхи до сталого розвитку індустріального міста Кам’янське. Так написано в Програмі соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2019 рік. Програмою запрогнозовані:

  • збільшення загального обсягу реалізованої продукції до 58,3 млрд. гривень (на 9,7% більше, ніж у 2018 році);
  • збільшення обсягів виробництва основних видів продукції: чавуну – на 2,8%, прокату – на 3,6%, сталі – на 19,8%, литва сталевого – на 5,3%, вагонів вантажних та вагонів-платформ – на 2,0%, цементу – на 17,3%, лакофарбової продукції – на 2,3%, виробів кондитерських – на 11,3%.

На промислових підприємствах міста планують власні заходи щодо росту ділової активності. Наприклад, у металургійній промисловості на ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» планується завершення робіт з реконструкції конверторного, сортопрокатного, доменного цехів та МБЛЗ-1, спорудження комплексу з підготовки та вдування пиловугільного палива. Це сприятиме поліпшенню техніко-економічних показників виробництва, зниженню собівартості, розширенню асортименту та поліпшенню якості продукції. Звичайно, мешканці міста сподіваються, що чутки навколо начебто намірів власників та орендаторів меткомбінату влаштувати переділ майна не стануть на заваді цим планам металургів.

У хімічній промисловості на АТ «ДніпроАзот» очікується продовження реконструкції дільниці хімводопідготовки цеху «Карбамід-2» із заміною зношеного устаткування і технологій на сучасні.

ДП «Смоли» сподівається провести реконструкцію виробничих об’єктів, яка сприятиме підвищенню техніко-економічних показників діяльності та збереженню працездатності підприємства.

У сфері енергетики очікується здійснення філією «Середньодніпровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» реконструкції гідроагрегату №2 із заміною  застарілого обладнання на нове, що дозволить підвищити надійність роботи та потужність станції з існуючих 44 МВт до 50 МВт.

Виробнича активність на підприємствах каменського зростала і в минулому році, свідчать офіційні джерела http://so.kam.gov.ua/ua/treezas_so/pg/291218953825092_d1/tpviewr/3/. Обсяг реалізованої промислової продукції за січень – вересень 2018 року дорівнював 11,7% показника Дніпропетровської області та становив 41,5 млрд. грн. І це незважаючи на вимушений простій протягом кількох місяців ПАТ «ДніпроАзот»!..

Так, за підсумками січня – жовтня 2018 року збільшилось, у порівнянні з 2017 роком, виробництво вагонів магістральних
у 3,6 рази, чавуну в 2,4 рази, сталі в 2,2 рази, металопродукції (у т.ч. прокату)
в 2,5 рази, коксу на 0,5% та електроенергії на 32,2%. Одначе, відбулося зменшення виробництва цементу на 1,8% та мінеральних добрив на 58%. Щодо цементу, то в місті ходять чутки, що цементний завод може скоро поміняти власника…

Середня номінальна заробітна плата за ІІІ квартал 2018 року перевищила прожитковий мінімум у 4,7 раза і становила 8397 грн (92,3% середнього рівня по області) та зросла на 33,1% до відповідного періоду минулого року.

Заборгованість із виплати заробітної плати на 3 економічно активних підприємствах міста та 1 підприємстві-банкруті станом на 1 листопада 2018 року становила 6,02 млн. грн та збільшилась з початку року на 2,98 млн. грн (на 98,2%).