Пошуки та знахідки в Кам’янському

Пошуки та знахідки в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Депутати міськради Кам’янського шукають, як ефективніше співпрацювати з виконавчою владою. Тимчасом поліцейські знайшли обгризене тваринами тіло чоловіка, який місяць тому втік з лікарні.

Продовжується передвесняне оновлення Кам’янського: комунальники та підрядники прибирають з вулиць залишки снігу з піском. Біля будівлі міськради підфарбовують пошкоджену містянами композицію, яка має демонструвати любов до рідного міста.

Закінчились роботи з ремонту підвальних комунікацій в будинку 2 по вулиці Семашко, про який «Пильний погляд» згадував у січні. Роботи були проведені оперативно завдяки втручанню в ситуацію міського голови Андрія Білоусова, зазначили робітники.

Сьогодні завершились засідання постійних комісій міської ради, де депутати розглядали питання порядку денного сесії, запланованої на початок березня (1 березня, як попередньо повідомив Олександр Залевський, секретар міськради).

Депутати загалом підтримали проекти рішень, запропоновані на сесію розробниками – підрозділами виконавчої влади. Серед наймасштабніших питань, які очікуються на сесії – децентралізація опалення, передача в оперативне підпорядкування департаменту ЖКГ спортклубу «Прометей», придбання в лізинг 40 нових автобусів. Також до Програми розвитку ЖКГ будуть додані гроші обласної субвенції в розмірі біля 100 мільйонів гривень на капремонти житла, і фінансування Програми збільшиться зі 163 до 269 мільйонів гривень.

Щодо лізингу нових автобусів, то департамент ЖКГ сьогодні провів конкурс фінансових установ, які хотіли б дати кредит на цю справу. Виграв Укргазбанк, повідомив Олег Максименко, директор департаменту.

Чи враховуються звернення депутатів при формування списку будинків, в яких цього річ буде зроблений капремонт покрівлі чи комунікацій у підвалі, цікавились депутати. Бо грошей з області вистачить на сотню будинків, а заявок – тисячі… «Як би нам налагодити стосунки з департаментом ЖКГ, щоб на депутатські звернення була ефективна реакція», – запитала в нового директора департаменту депутат Марина Гурська, директор департаменту муніципальних послуг та споживчого ринку. Еге ж, підтримали депутата колеги, було би добре, бо виборці ж гадають, що депутати самі розпоряджаються, коли що ремонтувати!

«Будемо шукати нову модель, – відповів О. Максименко. – Можна опісля попереднього складання титульних списків на капремонти зібрати депутатів та разом з ними пройтись тим списком – може, від депутатів надійдуть якісь пропозиції чи уточнення».

Можливо, що скоро депутати повернуться до торішнього питання: чи потрібні в місті районні адміністрації? Ця тема виникла під час розгляду питань соціального забезпечення містян. Депутати відзначали, що люди вельми часто скаржаться на безлад та нехлюйство в районних соцслужбах, плутанину при нарахуванні субсидій та допомоги. «Ці райадміністрації лише плодять безлад!» – підкреслив депутат Сергій Коваленко.

Активність депутатів щодо впливу на виконавчу владу зросла в останні роки, зазначив О. Залевський: «Ви помітили, як часто стали мінятись менеджери підрозділів влади та комунальних підприємств? Це – показник активності депутатів міськради!» Звичайно, чимало надходить від депутатів скарг на виконавчі органи влади, визнав секретар міськради. Але тут часто-густо втручається політика – стосунки гілок місцевої влади надто заполітизовані, вважає пан Залевський.

Тимчасом жахлива знахідка сьогодні трапилась на Соцмісті. Тіло 52-річного чоловіка було знайдене в покинутому будинку по вулиці Подільській, біля міської лікарні швидкої меддопомоги. Труп, точніше його фрагменти, виявили родичі покійного, який 25 січня пішов без верхнього одягу з лікарні і зник. Як повідомила прес-служба поліції, труп погризений тваринами, померлого впізнали по одягу. Поліція проводить розслідування інциденту.