Назустріч засіданню міськвиконкому Камянського та «Історичній мудрості Кобзаря»

Автор: Валентин Фіголь

Бюджет, комісії, земля…

Чергове засідання міськвиконкому Камянського відбудеться 27 лютого. В цілому, порядок денний засідання цілком стандартний для початку року. Виконавчий комітет міської ради затвердить виконання міського бюджету 2018 року. Бюджет в розмірі майже 2,7 мільярди гривень пропонується визнати виконаним на 98%. Слідом будуть прийняті низка заходів щодо наповнення цьогорічного бюджету.

Міськвиконком затвердить та оновить склад кількох міських комісій. Зокрема, комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Андрія Білоусова. Це вельми важлива комісія, яка скликається регулярно і вирішує питання пожежної безпеки, безпеки на воді, екологічної безпеки та захисту цивільного населення від наслідків катастроф. Комісія з ТБНС збирається також нагально у разі надзвичайної ситуації або загрози такої. Комісія приймає рішення, які обов’язкові для виконання всім, кого вони стосуються на території міста, незалежно від форми власності та підпорядкування. В комісію входять заступники міського голови, директори департаментів та міськуправлінь, таких як ЖКГ, надзвичайних ситуацій, екології тощо, а також керівники підрозділів Обленерго, Міськгазу, силових структур, МНС.

Зміниться склад комісії, що займається питаннями компенсації невідповідностей тарифів, під головуванням Олександра Чернишова, першого заступника міського голови Камянського.

Зміни пов’язані з тим, що змінився директор департаменту ЖКГ: замість Сергія Понізова цю посаду тепер обіймає Олег Максименко.

З незвичного у порядку денному засідання міськвиконкому – затвердження складу та прийняття Положення про районні спостережні комісії, які захищатимуть права засуджених та сприятимуть їх ресоціалізації. Члени комісій будуть, зокрема, брати участь у розгляді питань дострокового звільнення, слідкуватимуть за достроково звільненими та засудженими до умовних термінів покарання. Ці комісії будуть створені при районних адміністраціях.

Також міськвиконком затвердить Положення про міську премію «Молодіжний лідер». Цю премію присудять до Дня молоді видатним молодим кам’янчанам, які зроблять щось видатне для користі та іміджу рідного міста – у спорті, навчанні, творчості тощо. Претендентам, яких схвалить департамент з гуманітарних питань, буде виплачено 3 прожиткових мінімумів (мінімум у 2019 році має змінитись від 1835 до 2027 гривень на особу).

Також в порядку денному виконкому – питання соцзахисту різних категорій громадян, виведення житла з відомчого та інші питання квартирного обліку, нагородження та детальні плани земельних ділянок в Самишиній балці та Карнауховці.

Слова з гімну на кобзі

Виставка «Історична мудрість Кобзаря» відкрилась у музеї історії Кам’янського. Виставка має показати значення історичної постаті та творчості поета Тараса Шевченко для культури України. Тут і екскурс в біографію Кобзаря, і експонати про козаччину, про яку він багато писав. Є кілька портретів Шевченко роботи місцевих авторів та подарунки музею. Є експонати, що демонструють використання образу Шевченко в сучасному мі літерному антуражі.