Як міська влада наповнюватиме бюджет-2019

Як міська влада наповнюватиме бюджет-2019

З метою наповнення місцевого бюджету виконавчий комітет Камянської міської ради вирішив затвердити міські заходи щодо ефективного поповнення та раціонального використання бюджетних коштів у 2019 році.

Автор: Валентин Фіголь.

Щоб усі платили!

Рішення, прийняте міськвиконкомом, обов’язкове до виконання всіма працівниками виконавчої влади. Контроль за виконанням заходів доручено голові виконкому, міському голові Андрію Білоусову.

Міськвиконком пропонує державній фіскальній службі активніше виводити економіку з «тіні», висувати претензії до неплатників податків – особливо земельних та податку на доходи фізичних осіб. Міське самоврядування чекає від фіскалів активізації роботи з викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету. А також – проведення з керівниками суб’єктів господарювання роз’яснювальної роботи: щоб легалізували робочі місця, переставали платити заробітну платню «в конвертах» та меншу за встановлений законодавством мінімум.

Рішенням передбачено надання органам місцевого самоврядування інформації про об’єкти оподаткування, необхідної для планування надходжень до місцевого бюджету.

Чимало завдань дається департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно міської ради з метою збільшення надходжень. Департамент має не допускати, щоб хтось користувався комунальною власністю чи землею без договорів оренди або з простроченими договорами, ухилявся від сплати або не повністю платив за використання спільної власності. Департаменту доручається переслідувати порушників за допомогою суду, забирати землю в недобросовісних користувачів та віддавати платоспроможним.

Економія на мандрах та ярмарках

Рішенням також затверджується низка заходів щодо економії та раціонального використання громадських грошей.

Наприклад, забороняється збільшувати чисельність підрозділів виконавчої влади – хіба що за рахунок переведення людей з інших підрозділів.

Серед заходів – припинення використання бюджетних коштів (крім коштів спеціального фонду бюджету, отриманих як гранти, допомога, благодійні внески) для проведення заходів з відзначення пам’ятних та історичних дат, ювілеїв підприємств, установ та організацій, а також ювілеїв і вшанування пам’яті видатних осіб та інших подій (окрім заходів, визначених Указами Президента України, централізованих заходів Мінкультури, пов’язаних               з відзначенням державних свят, Дня міста, проведення історико-культорологічного фестивалю «Мамай-fest», проведення обласного дитячо-юнацького фестивалю «Z_ефир», міського фестивалю «Смаколик-fest», фестивалю сучасної української поезії «Материк», театрального фестивалю «Класика сьогодні», Дня Святого Миколая, Новорічних та різдвяних свят, річниці від дня народження Тараса Шевченка, Міжнародного жіночого дня,  Дня Матері, Дня молоді, Дня працівника освіти, свята Першого дзвоника, відзначення переможців предметних олімпіад, конкурсів МАН, свята Останього дзвоника, урочистостей з вручення документів про освіту, Международного Дня театру).

Забороняються витрати на проведення виставок, ярмарків, з’їздів за рахунок коштів загального фонду бюджету (крім серпневої конференції педагогічних працівників міста, обласного етнофестивалю-ярмарку «Петриківський дивосвіт», фестивалю «Золота мрія»), друкування продукції, не пов’язаної з виконанням завдань і функцій органів місцевого самоврядування.

Службові відрядження за кордон працівників підприємств, установ та організацій, які використовують кошти міського бюджету, можливі
лише за погодженням із міським головою або першим заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. І то на посадовців покладене забезпечення мінімізації бюджетних витрат на службові відрядження залученням грантів та інших джерел, не заборонених законодавством, оптимізацією витрат, пов’язаних з відрядженням.

Рішення міськвиконкому також передбачає забезпечення внутрішнього контролю за надходженням грошей до розпорядників бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів.