Керівництво департаменту екології Кам’янського не пустили на територію лакофарбового виробництва ТОВ «Поліколор»

Керівництво департаменту екології Кам’янського не пустили на територію лакофарбового виробництва ТОВ «Поліколор»

Міське самоврядування не може зробити, щоб промислові підприємства не труїли мешканців своїми викидами. В цьому черговий раз переконались мешканці міста, які прийшли на зустріч з представниками влади до воріт лакофарбового підприємства «Поліколор».

Автор: Валентин Фіголь.

Мешканці скаржаться на промисловий сморід

Опівдні біля воріт підприємства, що випускає лакофарбову продукцію, розташованому на вулиці Східній, зібрались десятків зо три людей. Тут були місцеві мешканці, а також представники департаменту екології, депутат міськради Тимур Левченко з постійної комісії по екології, і офіцер поліції – для охорони громадського порядку.

Представники департаменту змушені пояснювати, що дозволи дають у Києві, а викиди – у нас…

«Нас тут труять день і ніч, живемо, як щури в норах!» – ремствували мешканці приватного сектору з вулиць Східної та Чорновола. Вони скаржились на те, що зусібіч оточені підприємствами, які отруюють повітря своїми викидами. З одного боку – лакофарбове підприємство «Поліколор». З другого – асфальтовий завод. З третього – цементний. Та ще якийсь «Альянс» на перехресті вулиць Східної та Чорновола – приватна садиба, в якій орендатори щось таке роблять, від чого смердить паленою пластмасою чи клеєм…

«Ми від цього смороду кашляємо, у нас алергія, астма…» – скаржились мешканці посадовцям.

Приватні садиби починаються практично від прохідної підприємства

«Захистіть нас!» – вимагали споживачі послуг міського самоврядування.

«Давайте не будемо плекати ілюзій! – відповів своїм роботодавцям Юрій Лисяк, директор департаменту екології. – Ми не можемо нічого закрити…»

«Що стосується екології – ніхто в міста не питає!» – визнав посадовець. Адже дозволяють розташування виробництв на території населених пунктів посадовці з міністерства в Києві.

«Влада на іншій планеті живе, рідний!..» – з сумними усмішками цитували люди радянський фантастичний фільм «Кін дза дза».

Перевірка не вдалася – не пустили

«Зараз спробуємо зайти на територію «Поліколору» і перевірити, чи все у них гаразд», – намірились посадовці. І постукали у ворота.

Начальник охорони сказав “Не пущу – і не пустив”

Вийшли двоє чоловіків. Один назвався начальником охорони, другий ніяк не назвався. Вони сказали, що начальства нема і нікого вони на територію не пустять. Але показали копії документів, які дозволяють підприємству працювати.

«Липа це, а не документи!» – закричали мешканці.

«Не ми ці документи робили…» – відповіли незнайомці.

Почалась суперечка ні про що. Врешті, Богдан Наполов, заступник директора департаменту екології, сказав мешканцям, що посадовці напишуть листа керівництву «Поліколору», щоб їх пустили на територію для перевірки дотримання екологічних та санітарних норм. Днів за 10, можливо, відбудеться перевірка, в якій зможуть взяти участь один-два місцевих мешканця.

«Поліколор», як нагадав Ю. Лисяк, цьогоріч має намір збільшити випуск продукції до 2,5 тисяч тон на рік. Для цього підприємцям треба отримати дозвіл від міністерства екології. Зараз проходить процедура громадського обговорення наміру підприємства, і бажаючі можуть надіслати до міністерства свої пропозиції.

«До кого ми лише не звертались в останні кілька років! – розчаровано відповіли люди. – Знову те саме!..» На тому й розійшлись.

Посадовці спробували ще зайти на територію цементного заводу, але їм не відчинили дверей.

На приватний цемзавод керівникі департаменту екології теж не пустили

«Схоже, в існуючому законному полі проблема не має вирішення…» – резюмував депутат міськради Левченко.

Читайте також: