В суді зареєстрували зміни до плану фінансового оздоровлення ДМК

В суді зареєстрували зміни до плану фінансового оздоровлення ДМК

План санації (фінансового оздоровлення) ДМК може бути змінений – відповідна заява надана керуючим санацією Олексієм Соколом до Господарчого суду Дніпропетровської області. Одночасно, цей же суд призначив підготовку до розгляду позову люксембургської компанії «Індумет С.А.» щодо відміни результатів аукціону з продажу майна ДМК.

Автор: Сергій Гузь.

Поки що невідомо, чи пов’язані зміни до плану санації ДМК з позовом компанії «Індумет С.А.», яка не тільки вимагає скасування продажу ДМК, але й має підтверджені фінансові претензії на 350 мільйонів доларів.

На минулому тижні ми вже розповідали про позов «Індумету» з вимогою відмінити аукціон, в результаті якого власниками ДМК стали Рінат Ахметов та Вадим Новинський.

На цьому тижні суд продовжив розгляд цього позову, відповідне засідання було 19 жовтня. За клопотанням позивача, суд погодився відкласти підготовче засідання і призначив нову дату у цій справі  – на 9 листопада.

Зазначимо, що відповідачем за цим позовом є ПАТ «ДМК», а третьою особою без власних вимог – ПраТ «ДКХЗ», яке стало власником майна меткомбінату. І відповідач, і представники ДКХЗ вже надали суду заперечення щодо цього позову.

Прикметно, що саме у цей день, 19 жовтня, керуючий санацією Олексій Сокол подав до суду клопотання про внесення змін до плану санації. Про що йдеться у змінах невідомо, в ухвалі суду не міститься перелік самих змін. Проте, у подальшому вони можуть стати частиною судових ухвал, і таким чином, стати відомими широкій громадськості.

Нагадаємо, що цей план був затверджений ще минулого року зборами кредиторів та суду. Так, він передбачав продаж майна ДМК на суму 21-24 мільярди гривень, проте по факту майновий комплекс був проданий лише за 9,2 мільярди гривень. Відповідно, значна частина боргових зобов’язань просто не можуть бути погашені відповідно до попереднього плану санації.

Компанія «Індумет С.А.» також домагалася включення до складу кредиторів, відповідно до процедури банкрутства ДМК. Проте, не зважаючи на рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду, вітчизняні суди відмовилися визнати цю люксембругську компанію належним кредитором. Тож зараз триваю затяжні судові процеси щодо цього, а компанія намагається повернути собі участь у процедурі санації ДМК.