Підготовка до негоди, майбутнє опалення та пішохід, збитий на тротуарі

Поки комунальники Кам’янського готуються до чергового снігопаду та ожеледиці, в Кабміні обговорюють майбутнє централізованого опалення в нашому місті. А ще сьогодні авто поїхало ніби саме, і збило жінку на тротуарі перед міськрадою.

 

Зранку на мосту через Дніпро, в районі між станцією Тритузна та річковим портом, велись роботи по підготовці до ремонту дорожнього покриття. Робочі вигрібали грязюку з дірок в асфальті. Метеорологи тимчасом обіцяють погіршення погоди – сніг та ожеледицю, тож випробування для дорожнього покриття та дорожніх служб в цьому сезоні ще не закінчились.

До негоди готувались і трамвайники: вдень спецавтомобіль-«вишка» їздив по колії, і електрики оглядали тролеї, перевіряючи електричні контакти. Працівники КП «Трамвай» кажуть, що підприємство оговталось після снігопадів, які завдали чимало клопоту – виходили з ладу вагони, вкривались кригою рейки.

Сьогодні стало відомо про нараду в Кабміні, присвячену Кам’янському. Точніше, наміру міської ради взяти в комунальну власність Дніпровську ТЕЦ. В нараді під головуванням віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона брали участь представники Фонду держмайна та Асоціації міст України (Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського, є заступником голови цієї Асоціації).

На нараді обговорювали юридичні моменти передачі ДТЕЦ місту. Справа це нова – лише під кінець минулого року Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, запропонував населеним пунктам забирати собі державні ТЕЦ. Кам’янська міська рада взяла зобов’язання виплатити за 5 років півмільярда гривень боргів ДТЕЦ, а також погодилась забрати теплоелектроцентраль в комунальну власність.

Місто має намір залучити інвесторів до реконструкції ДТЕЦ – таку ідею озвучує А. Білоусов, та перевести станцію на вугілля, щоб зекономити на більш дешевому паливі.

Фахівці ще торік, обговорюючи децентралізацію опалення в Кам’янському, називали ДТЕЦ ефективним джерелом тепла, адже тепло для теплоелектроцентралі – побічний продукт виробництва електроенергії, яка продається. В процесі виробництва електроенергії робоча пара нагрівається, віддає енергію турбінам, а потім її треба охолоджувати. Щоб охолодити, гарячу воду женуть по тепломагістралях, і наша система централізованого опалення – це радіатор ДТЕЦ, де вода охолоджується та повертається, для виробництва електроенергії. А тепло від остигаючого радіатора станція продає десь по тисячі гривень за гігакалорію комунальному підприємству «Тепломережі», яке продає це тепло мешканцям міста вже по 1,7 тисячі гривень.

Під вечір, близько 16.30, в центрі Камянського сталася пригода, яка рано чи пізно мала трапитись там, де люди їздять тротуарами. Машина збила пішохода на тротуарі, ба навіть на клумбі перед міськрадою. Авто, припарковане на тротуарі напроти будівлі міськради, несподівано поїхало та збило жінку, яка йшла вздовж клумби в напрямку центральної бібліотеки. Жертві наїзду було надано медичну допомогу бригадою «швидкої». Водій пояснював поліцейським, що саме вийшов із авто і попросив пасажира увімкнути живлення, аж раптом машина рушила і вдарила жінку, хоч водій і намагався відвернути зіткнення, біжучи наввипередки з машиною. ДТП зняли відеокамери «Дніпронету».

 

7 лютого у Кам’янському центрі зайнятості відбудеться ярмарок вакансій для міського відділу поліції. Поліції конче потрібні поліцейські, оперативники карного розшуку та слідчі. На ярмарку фахівець кадрової служби поліції пояснить, що треба робити та на яких умовах.

Ярмарок вакансій відбудеться 7 лютого о 12 годині за адресою: вулиця Медична, 6, каб.302, Кам’янський міський центр зайнятості.